Predsednik stranke Lista Zorana Jankovića - Pozitivna Slovenija Zoran Janković je v novih prostorih stranke oz. volilnega štaba novinarjem predstavil strokovno ekipo, ki konkretizira projekte v programskih odborih.
Ljubljanski župan je poudaril, da gre za kolege, ki so izjemno kompetentni na svojih področjih - gre za sedem sklopov -, ni pa razkril, ali gre tudi za morebitne mogoče ministrske kandidate, saj naj bi dogovor o sodelovanju veljal le do volitev. Napovedal je tudi, da bodo v prihodnjem tednu predstavil tudi vodje regijskih enot in izvršne direktorje, ki bodo skrbeli za organizacijo teh enot.
Na vprašanje, ali je že sprejel odločitev o kandidaturi, je Janković odgovoril, da že, vendar bo javnost o tem seznanil 9. novembra, kot obljublja že ves čas, odkar je napovedal udeležbo stranke na volitvah.
"Anketa, ki smo jo izvedli, je pokazala, da mi volivci ne bi zamerili, če ne bi kandidiral," je dodal Janković. Znova je ponovil, da sebe ne vidi v parlamentu, ampak da je "osebnost za izvršni del". "Se pravi, ko je treba vzeti lopato in grablje ter kaj narediti," je pojasnil.
Strokovna ekipa je ...
"Odbori so široki, osnova je program, ki smo ga že dali," je dejal Janković ob predstavitvi kandidatov, ki so naslednji:
- konkurenčno gospodarstvo: Jadranka Dakić, Jože Mencinger,
- nacionalna uprava: Vasja Butina, Jaro Berce,
- stabilizacija javnih financ: Alenka Bratušek,
- pravna država in politična participacija: Maša Kociper, Lojze Ude,
- socialni dialog: Rajko Kenda, Mateja Kožuh Novak,
- življenjsko okolje Miran Gajšek, Janez Koželj.
Nerazkrita ostajata le dva kandidata, za katera Janković še ni dobil "potrditve". Vodja kampanje je Aleš Čerin, pomočniki pa Roman Jakič, Jani Möderndorfer in Samo Lozej.
"Ukrepi so potrebni takoj"
Jankovič je zopet izpostavil bistvene točke programa, s katerim vstopa v predvolilno kampanjo. Prepričan je, da bo takoj po volitvah treba zarezati in začeti izvajanje naslednjih potrebnih ukrepov.
1. Vitka vlada in vitka uprava, to pomeni, da mora biti to največji servis, obenem pa mora biti racionalen;
2. Kreditni krč - tisti, ki so zakrivili stečaje in imeli nečedne posle, naj odgovarjajo pred sodiščem. Pravni državi je treba dati prednost. Po drugi strani pa je treba podjetja, ki imajo program, podpreti.
3. Davčne olajšave na vse investicije, ki prinašajo nova delovna mesta in ki prinašajo dodano vrednost.
4. Nova delovna mesta.
5. Dvig DDV-ja za eno odstotno točko.
Ustanovni kongres stranke je bil v soboto
Na kandidatni listi Jankovićeve stranke bo sicer 88 kandidatov za poslance, stranka pa bo kandidirala v vseh volilnih enotah. Na ustanovnem kongresu, ki je bil v soboto, pa sta bila soglasno sprejeta statut in program. Zoran Janković je dobil vso podporo in postal predsednik stranke.
V izvršni odbor sta med drugim izvoljena Aleš Čerin, Renata Brunskole, Tjaša Ficko in Matjaž Zanoškar pa sta člana sveta stranke. Vršilec dolžnosti generalnega sekretarja je na Jankovićev predlog postal Jani Modendorfer.
Ljubljanski župan je sicer svojo odločitev o vstopu v volilno tekmo 11. oktobra sporočil zbranim na Kongresnem trgu. Še vedno pa ni razkril, ali bo tudi sam na kandidatni listi za poslanca DZ-ja.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje