Pred štirimi leti je zaradi vrste nesoglasij med Romi in drugimi prebivalci skupnosti prihajalo do vse večjih napetosti, se pa mnenja o tem, kaj so oboji storili za sožitje, še vedno razlikuje.
Medtem ko se krajani pritožujejo nad krajami, črnimi gradnjami, pa so se Romi branili, da so svoje ravnanje popravili. Največ očitkov pa je letelo na policijo, ki po mnenju večine ne naredi dovolj za več reda v romskih naseljih, kjer so pogoste kršitve javnega miru.
Zgovorni statistični podatki
"Policija je eden zadnjih členov v verigi, ki bi reševala romsko problematiko," se je branil Zvonko Zinrajh z ministrstva za notranje zadeve. Bolj zgovorna je statistika, saj so v dolenjskih romskih naseljih opravili 88 hišnih preiskav in izrekli oziroma sodstvu predlagali več kot 400 kršilcev.
Država je primaknila svoj del. Občine, kjer živijo Romi, bodo dobile poseben denar za komunalno urejanje naselij, in sicer po besedah Janeza Podobnika, predsednika komisije za zaščito romske skupnosti, letos okoli 700.000 evrov. To pa ni bilo všeč poslancu SNS-a Zmagu Jelinčiču, ki je tudi sodeloval v razpravi. Vprašal se je, "za koliko slovenskih naselij, recimo na Kozjanskem, kjer ljudje nimajo vode, elektrike, so namenili sredstva".
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje