Foto: BoBo
Foto: BoBo

Jurij Lep je v izjavi novinarjem pojasnil, da za zdaj ne razmišlja o odhodu v katero drugo poslansko skupino. Tako kaže, da bo najprej deloval kot neodvisni poslanec. "Poiskal bom še nekaj partnerjev, če bom lahko, če ne, pa tudi v redu," je dejal in spomnil, da je še dobro leto do volitev in bo ta korak pač moral narediti, da bo imel čisto vest. Kdaj bo izstopil iz poslanske skupine DeSUS-a, še ni natančneje pojasnil.

Lep je sicer povedal, da o izstopu iz stranke ne razmišlja. Vendar po 38. členu statuta DeSUS-a poslancu, ki izstopi iz poslanske skupine ali postane samostojni poslanec, preneha članstvo v stranki z dnem izstopa.

Dobro stanje v poslanski skupini

Po njegovih besedah je sicer stanje v poslanski skupini, ki šteje pet članov, dobro in ni sporov. Po odstopu Karla Erjavca z mesta predsednika stranke pretekli teden pa so ostale razlike in različni pogledi na sedanjost in prihodnost, je povedal.

Opomnil je, da je sam vedno podpiral sklepe stranke, tudi izstop iz koalicije. Po njegovem mnenju mora namreč stranka spremljati dogajanje v poslanski skupini, ta pa delovati s stranko.

"Tu vidim problem. V prihodnosti bom težko odkrito delal v tej poslanski skupini," je povedal in ocenil, da bi bil sicer v njej bolj volk samotar.

Prihodnost stranke po njegovih besedah ni v tem, da delajo na dveh različnih ravneh in vsak zase. Opozoril je na trenja med vodstvom stranke, poslansko skupino in ministrstvom. "Tu ne vidim perspektive. To se enkrat mora zrušiti," je ocenil in ugotavljal, da to stanje v DeSUS-u ugaja njihovi konkurenci.

V vladi sicer še vedno dela minister za kmetijstvo iz vrst DeSUS-a Jože Podgoršek. Dokler uživa podporo poslanske skupine DeSUS-a, lahko dela naprej v vladi, saj je tudi vez s poslanci, je pred nekaj dnevi povedal premier Janez Janša.

Po Erjavčevem odstopu je sicer vodenje DeSUS-a do kongresa prevzel podpredsednik stranke Anton Balažek.