Zaradi izgube dveh tretjin svetniških sedežev v ljubljanskem mestnem svetu je pred časom z mesta predsednika LDS-a v prestolnici odstopil Slavko Slak, ki ga je nasledil Primož Hainz. Slednji je kandidiral proti poslancu Milanu M. Cviklu, ki je pred strankarskim zborom pred dnevi predsednika centrale Jelka Kacina zaradi različnih pobud znotraj LDS-a ter padajoče javne podpore pozval k razmisleku o odstopu še pred kongresom, ki bo 27. januarja. S tem bi Kacin po Cviklovih besedah omogočil izbor najboljše ekipe za vodenje stranke. Kacin je v odzivu dejal, da je v stranki veliko prostora za sodelovanje.
Hainz, ki Kacina podpira, meni, da bo o vlogi LDS-a v Ljubljani v kratkem govoril z županom Zoranom Jankovićem. Novoizvoljeni predsednik stranke na mestni ravni je dodal, da podpira stališče županskega kandidata LDS-a Jožefa Kuniča, da se peterica nekdanjih strankarskih svetnikov, ki so bili v novi mandat izvoljeni na listi aktualnega župana Jankovića, iz stranke izključi. S tem vprašanjem se ukvarja strankina statutarna komisija, je dejal Kacin.
Pobuda Akademije dobrodošla
Slednji je povedal tudi, da bi lahko bilo srečanje s predsednikom Liberalne akademije Darkom Štrajnom, ki je pred dnevi predlagal skupni sestanek predstavnikov LDS-ovih struj o prihodnosti stranke, mogoč v kratkem, saj sprejema vsako pozitivno in konstruktivno pobudo. Do sestanka naj bi prišlo takoj po vrnitvi Antona Ropa v Slovenijo.
Od sestanka Kacin pričakuje izoblikovanje strankarske politike, ki bo nudila jasno alternativo trenutni oblasti. Na kongresu konec januarja pričakuje, da mu bo članstvo izglasovalo zaupnico. Odstop Golobiča Kacin zaradi njegovih izkušenj in znanja obžaluje, o notranjih pobudah pa meni, da ima LDS pred seboj nove priložnosti, meni pa, da je stranka zelo živa, na kar kaže tudi budno javno spremljanje dogodkov v njej.
Odstopi vidnih članov
Član LDS-a Slavko Gaber je še pred tem dejal, da se na sredini nabira precej ljudi, ki so upravičeno nezadovoljni z vladanjem in načinom delovanja LDS-a. To po besedah dolgoletnega člana in nekdanjega ministra LDS, ki je svoje pomisleke o vodenju stranke Kacinu zapisal tudi v pismu, odpira prostor za socialno-liberalno stranko oziroma novo formacijo.
Po izstopu Gregorja Golobiča, Janeza Drnovška, Iva Vajgla, Bogdana Biščaka in nekaterih drugih iz vrst LDS-a, so ugibanja o nastanku nove stranke na levici vse bolj glasna.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje