Ruparju pritožba na občinsko volilno komisijo ni uspela, zato je podal kazensko ovadbo, obrnil pa se bo tudi na evropske institucije. Foto: BoBo
Ruparju pritožba na občinsko volilno komisijo ni uspela, zato je podal kazensko ovadbo, obrnil pa se bo tudi na evropske institucije. Foto: BoBo

Rupar je namreč v torek sporočil, da v ponedeljek ni mogel oddati pritožbe na občinsko volilno komisijo, ker tam po 18.00 ni bilo nikogar niti dežurnega, prav tako pa je bila zaprta tudi pošta, zato so pritožbo oddali po elektronski pošti. Predsednica tržiške volilne komisije Janka Šolinc je pojasnila, da so Ruparja o iztekajočem se roku za ugovor obvestili. Pojasnila je, da je bilo ugovor mogoče poslati po elektronski pošti, pošta v Tržiču je bila odprta do 19.00, v Ljubljani pa do polnoči.

Manjkalo 19 neuporabljenih glasovnic, en volivec nevpisan
Glede Ruparjevih očitkov o kraji glasovnic je Šolinčeva dejala, da so ugotovili primanjkljaj neuporabljenih glasovnic na enem izmed tržiških volišč (devet glasovnic za župana in deset za občinski svet), v Kovorju pa enega nevpisanega volivca. A obe nepravilnosti nista mogli bistveno vplivati na izid volitev, saj je Borut Sajovic prejel 1.570 glasov več kot Rupar.

Pojasnila je še, da je Rupar tajnici volilne komisije sam priznal, da so pozabili prijaviti zaupnika za predčasne volitve, identifikacija volivca na drug način poleg osebnega dokumenta pa je na podeželju legalna praksa. Zavrnila je tudi očitke, da so volilne odbore sestavljali le člani iz vrst LDS-a in SD-ja, ampak so bili imenovani iz vrst NSi-ja, Zaresa, SD-ja, SLS-a in LDS-a.

Sicer pa je Pavel Rupar na kranjsko tožilstvo že vložil kazensko ovadbo proti neznanemu storilcu zaradi domnevnih nepravilnosti na volitvah, o očitanih nepravilnostih pa bo obvestil tudi institucije Evropske unije, je dejal.