Muženičeva je na zadnjih volitvah v Evropski parlament kandidirala na listi LDS-a, a ni bila izvoljena. Vodstvo RTV Slovenija je nato presodilo, da ne izpolnjuje več pogojev za nepristransko in objektivno opravljanje svojega dela v uredništvu informativnega programa.
Sama pravi, da ji ob tem niso ponudili nobenega drugega novinarskega delovnega mesta in s tem zavrača navedbe Združenja novinarjev in publicistov, ki je pred dnevi zagotavljalo, da je bilo Muženičevi ponujeno drugo delovno mesto novinarke, "kjer do konflikta interesov ne bi prihajalo, vendar tega kandidatka za evropsko poslanko ni želela sprejeti".
Muženičeva, sicer dolgoletna dopisnica iz Trsta, je to trditev označila za "čisto laž" in dodala, da ZNP zavaja javnost.
Štrajn: Gre za nečloveško obliko pritiska
Na to temo so spregovorili tudi v Liberalni akademiji. Njen predsednik Darko Štrajn je dejal, da je zahteva, po kateri bi morala novinarka štiri leta "abstinirati" kot politično 'kužna', nečloveška oblika pritiska, ki nima podlage v pravnih aktih zavoda RTV Slovenija. Čeprav se zdi smiselna zakonska ureditev prehoda novinarjev v politiko in obratno, je način, kot se prakticira v primeru Muženič, po njegovem "evidentno nedopusten in zamišljen kot sankcija proti njej".
"Novinarka začasno ne izpolnjuje pogojev"
Vodstvo RTV Slovenija je v sredo sporočilo, da zakon in statut RTVS "določata omejitve in nezdružljivost političnih in uredniških ali poslovodnih funkcij". Glede na dejstvo, da se je Muženičeva po lastni presoji odločila za dejavno sodelovanje v politiki, v vodstvu menijo, da s tem kot novinarka informativnega programa, ki pokriva dnevne aktualnopolitične dogodke, (začasno) ne izpolnjuje pogojev za nepristransko opravljanje svojega dela.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje