Poslanska skupina SD-ja bo ministrico za zdravje podprla na interpelaciji, saj podpirajo njena prizadevanja za javno zdravstvo, jo pa opozarjajo, da je pri sistemskih zakonih potrebnih več usklajevanj.
Tako tudi pri lekarniškem zakonu, kjer ostaja odprtih še nekaj vprašanj, ki jih želijo razčistiti z javno predstavitvijo mnenj, med njimi vprašanje krepitve moči dveh veledrogeristov.
Tudi poslanci DeSUS-a po srečanju z zdravstveno ministrico ostajajo pri obljubi, da jo bodo na interpelaciji podprli, a s pričakovanjem, da bo do 12. decembra pripravila zakon o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju.
Opozorili so jo tudi, da mora biti več sodelovanja in vsebinskih razprav, da ne bi več prihajalo do težav, kot jih imajo pri lekarniškem zakonu.
SDS nezadovoljen z odgovorom
Poslanka SDS-a Jelka Godec meni, da v ministrica v odgovoru na interpelacijo sploh ne odgovarja na očitke, Celarc pač pa razlaga, kateri bodo njeni prihodnji ukrepi. Med največje dosežke polovice mandata Kolar Celarčeve pa Godčeva poleg razdora v koaliciji šteje podpiranje diskriminatorne obravnave bolnikov, razraščanje korupcije s političnim kadrovanjem in napovedano stavko zdravnikov.
Po mnenju poslanke SDS-a bi se morala Kolar Celarčeva vprašati, zakaj njenim predlogom zakonov ne nasprotujejo le zdravniške organizacije, ampak tudi koalicijske stranke. Predlog zakona o lekarniški dejavnosti pa je na več mestih spoznan za protiustavnega ter v nasprotju z zakoni v zdravstvu.
Napovedana podpora DeSUS-a in SD-a pri interpelaciji pa po mnenju Godčeve pomeni le podaljševanje agonije in kaotičnega stanja v javnem zdravstvu. "Decembra bomo na istem kot danes," je še dejala.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje