Predstavniki Sindikata policistov Slovenije so se o omenjeni problematiki pogovarjali na torkovem sestanku. Notranji minister Vinko Gorenak je po navedbah sindikata zagotovil, da ne bo dopustil, da bi varčevala samo policija.
Daljše vožnje policistov na delo so neizogibne
V policiji je sicer problematika potnih stroškov bolj zapletena, saj po navedbah ministrstva največ policistov prihaja iz Štajerske in Dolenjske, najmanj pa iz Ljubljane in Primorske. Daljše vožnje policistov na delovno mesto so zato neizogibne.
Na ministrstvu opozarjajo, da je treba naprej spremeniti predpise, ki urejajo izplačila potnih stroškov, zato so na ministrstvo za pravosodje že poslali ustrezno pobudo. V sodelovanju s sindikatom pa za policiste iščejo konkretne rešitve. Med mogočimi rešitvami se omenjajo organiziranje prevoza za zaposlene, ponudba službenih stanovanj v bližini delovnih mest in premestitve zaposlenih bližje domu.
Reševanje problematike v socialnem dialogu
V sindikatu pa predlagajo večinski prehod na 12-urne delavnike, izplačevanje kilometrine in možnost, da bi policisti službena stanovanja po določenem času lahko odkupili po subvencionirani ceni.
Sporočili so še, da je reševanje problematike trenutno še zelo nedorečeno in da ni mogoče napovedati, katera pobuda ima največ možnosti za uresničitev, na ministrstvu pa zagotavljajo, da bodo problematiko reševali v socialnem dialogu.
Po podatkih ministrstva je sicer februarja letos 148 javnih uslužbencev, zaposlenih v policiji, prejelo več kot tisoč evrov povračila stroškov prevoza. Iz sindikata pa so sporočili, da so bili lani najvišji izplačani stroški 19.200 evrov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje