Ranta ne bodo povabili, ker so se že v dosedanjih postopkih obravnave gradiv in kandidatur seznanili z bistvenimi podatki, prav tako pa poznajo delovanje Banke Slovenije v tem obdobju. SDS meni, da dodatnih pojasnil ne potrebujejo.
Predsednik ne ravna dobronamerno
Po besedah vodje SDS-ove poslanske skupine Jožeta Tanka se sprememba zakona o imenovanju guvernerja za zdaj ne pripravlja, vendar te možnosti ne izključujejo. Če bo nastala resnična kriza in predsednik ne bo mogel izpolniti obvez, ki mu jih nalaga zakon o BS-ju, "bo nekaj treba storiti."
SDS še opozarja, da predsednik "ne ravna sprejemljivo in dobronamerno, ko s svojo izbiro vzemi ali pusti brez posvetovanja in s svojimi izjavami poskuša poslance prisiliti, da izberejo kandidata, ki ga je predlagal."
NSi obžaluje, da se Rantu dogaja, kar se mu dogaja
Stranka je vnovič zavrnila možnost, da bi kandidata za guvernerja povabila na pogovor. Prvi krog izbire še ni končan, saj sta se nanj prijavila dva kandidata, od katerih predsednik Janez Drnovšek enega še ni predlagal državnemu zboru, je pojasnil vodja poslanske skupine Jožef Horvat.
V poslanski skupini poudarjajo, da nimajo nič proti zdajšnjemu kandidatu za guvernerja, in hkrati obžalujejo, da "se mu dogaja, to kar se mu dogaja".
V NSi-ju menijo, da so težave nastale zaradi pomanjkanja komunikacije med predsednikom države in državnim zborom. Ob tem obžalujejo, da so se vsi vpleteni v postopek imenovanja guvernerja centralne banke znašli v "nezavidljivem položaju".
Tudi koalicijska Slovenska ljudska stranka se je tako kot koalicijski partnerici že odpovedala pogovoru z Rantom. Drnovškov kandidat se je doslej sešel le s poslanci DeSUS-a in LDS-a, ki so mu tudi napovedali podporo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje