Na Mestni občini Velenje so se aktivno vključili v pomoč svojim občanom, ki so zaradi težav v Preventu in Vegradu že nekaj mesecev brez svojih dohodkov. Občina je za najnujnejše ukrepe že namenila 40.000 evrov, predvidevajo pa, da bo pomoč potrebovalo okoli 600 delavcev.
Brezplačen obrok in humanitarne akcije Velenjski župan Srečko Meh je povedal, da so že pred časom omogočili brezplačne obroke v mestni javni kuhinji, takšno možnost pa trenutno koristi 180 Vegradovih delavcev. Odbor za pomoč, ki je sestavljen iz različnih humanitarnih, socialnih, zdravstvenih in drugih ustanov, pa je poskrbel za različne humanitarne akcije.
Sicer pa lahko delavci na mestno občino naslovijo tudi vlogo za enkratno izredno denarno pomoč, a šele po prijavi na Centru za socialno delo Velenje, kjer v tem trenutku že rešujejo okoli 300 vlog za izredno pomoč.
"Sindikat ni odigral svoje vloge"
Ob tem se je Meh vprašal, kje je morala tistih, ki so vodili podjetja in jih pripeljali v zdajšnji položaj. Skeptičen je tudi, ali svojo vlogo dovolj dobro opravljajo sindikat. "Ta ni odigral svoje vloge. Če se bori zgolj za plače in dolžino delovne dobe, ne pa tudi v kakšnem položaju so dejansko delavci, potem to zagotovo ni pravilno ravnanje," je dejal in dodal, da bi tudi država morala v zdajšnjih razmerah bolj pomagati.
Meh je sicer mnenja, da je za delavce najboljša rešitev v Vegradu takojšen stečaj: "Stečaj zato, da bodo delavci lahko zaščiteni in bodo dobili tisto, kar jim pripada." Če bodo vsi skupaj pravočasno ukrepali, stečaj Vegrada po njegovem posebej velikega vpliva na socialne razmere v Šaleški dolini ne bo imel.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje