Na barometru priljubljenosti politikov se je na vrhu tokrat znašel poraženec predsedniških volitev Anže Logar, ki ga januarja ni bilo na lestvici, februarja pa so ga anketiranci ocenili s 3,31. Na drugem mestu je minister za zdravje Danijel Bešič Loredan, ki mu je ocena ta mesec najbolj zrasla. Na tretjem mestu je predsednica republike Nataša Pirc Musar.
Sledita predsednik vlade in Gibanja Svoboda Robert Golob in predsednica DZ-ja Urška Klakočar Zupančič. V primerjavi s prejšnjim mesecem je ocena najbolj padla vodji poslanske skupine SDS-a Jelki Godec, sledi pa ji predsednik SDS-a Janez Janša, ki po poročanju Dela še vedno ostaja na začelju lestvice.
Na vprašanje, katero stranko bi najverjetneje volili, je največ sodelujočih, in sicer 27,6 odstotka, še vedno odgovorilo, da Gibanje Svoboda, kar je 1,5 odstotne točke manj kot januarja. Drugi z 19,8 odstotka ostaja SDS, ki pa bi ga tokrat izbralo za 1,8 odstotne točke manj anketiranih.
Podpora se je dvignila Levici, ki je s 6,2-odstotno podporo (januarja 4,6) tokrat na tretjem mestu. Na četrtem mestu je stranka NSi, ki se mu je podpora nekoliko povišala, na 5,8 odstotka (januarja 5,5). SD na petem mestu je v primerjavi z januarjem izgubil 1,7 odstotne točke in tako dosegel 5,4-odstotno podporo. Koalicijske stranke imajo po navedbah Dela tako skupaj 39,2 odstotka (januarja 40,8), opozicijske pa 25,6 odstotka (januarja 27,2) podpore.
Pod parlamentarnim pragom pa se vrstijo Resnica s 3,2-odstotno podporo, SLS ima 1,8 odstotka, Piratska stranka 1,8 odstotka, Vesna 1,6 odstotka, SNS 1,4 odstotka, Naša prihodnost en odstotek, brez glasu podpore sta ostali stranki Naša dežela in Konkretno, drugo stranko bi volil odstotek vprašanih. Delež neopredeljenih se je z 12 odstotkov povzpel na 15,2 odstotka, 6,1 odstotka sodelujočih ni prepričala nobena stranka, 1,9 odstotka vprašanih ni želelo odgovoriti.
Delež tistih, ki delo vlade ocenjujejo kot negativno ali zelo negativno, se je glede na prejšnji mesec znižal, in sicer s 34,1 odstotka na 31,4 odstotka, poroča Delo. Še vedno se znižuje tudi odstotek tistih, ki delo vlade ocenjujejo kot pozitivno ali zelo pozitivno, tokrat je to 35 odstotkov anketiranih. Srednja ocena dela vlade je z 2,96 narasla na 2,97.
Tudi ocena dela državnega zbora je ta mesec ostala na ravni januarske, z 2,93 je zrasla na 2,95. Delo državnega zbora kot negativno ali zelo negativno ocenjuje 29,8 odstotka anketirancev, pozitivno ali zelo pozitivno pa 31,6 odstotka.
Raziskavo je za časopis Delo izvedel Inštitut za raziskovanje trga in medijev, Mediana od 6. do 10. februarja med 706 polnoletnimi prebivalci, ki predstavljajo reprezentativen vzorec za Slovenijo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje