Po njegovih besedah napredek in postavljanje novih izzivov predstavljata tudi motivacijo za nadaljnje delo. "To pa je mogoče le v okolju, ki je spodbudno ter omogoča razvoj in napredek. Pri tem je zlasti pomembna vloga vodstva," je na konferenci na Brdu pri Kranju dejal Đorđević. Po njegovih besedah je vodstvo tisto, ki si mora prizadevati za spremembe, prepoznavati razlike in tudi zmožnosti. Le spodbudno okolje je namreč prostor, v katerem se lahko razvijajo ideje in uveljavljajo spremembe, so besede Đorđevića povzeli na vrhovnem sodišču.
Spodbudno delovno okolje in razvojno naravnani delovni procesi po njegovih besedah olajšujejo delo zaposlenim, obenem pa prispevajo k dobremu delovanju sodnega sistema, k njegovi hitrosti in učinkovitosti, kar za stranke pomeni tudi prijaznejšo izkušnjo.
"Moramo se zavedati, da so središče našega dela državljani, stranke, in da smo mi v službi strank, ne obratno. Zavedati se moramo pomembnosti svojega dela in odločitev, ki lahko bistveno vplivajo na življenja ljudi in na njihove pravice," je poudaril Đorđević in dodal, da so stranke v sodnih postopkih dostikrat v občutljivem in zahtevnem položaju, "zato so naš odnos, odzivnost in naravnanost še posebej pomembni".
Po njegovih besedah morajo slovenska sodišča stremeti k najvišjim standardom kakovosti ter v tem okviru razvijati delovne procese in vanje vključevati dobre prakse.
"Na načelni ravni in skozi delo si moramo prizadevati zlasti za pravičen, učinkovit in odziven sodni sistem. Tak, ki mu državljani lahko zaupajo, ker je neodvisen in transparenten," je dejal Đorđević. Ob vse obsežnejšem tehnološkem napredku pa se mora sodni sistem zavzemati tudi za čimprejšnjo digitalno preobrazbo delovnih procesov, ki pripomorejo k hitrejšemu in učinkovitejšemu delu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje