Po Kosovem mnenju za boj proti korupciji ni dovolj represija, ampak je treba uporabiti tudi preventivo. Represivno delovanje države namreč po njegovem pomeni le več odkritih primerov korupcije, kar pa dejansko korupcije ne zmanjša.
Kosu se zdi pomembno, da je komisija neodvisen organ, ki deluje zunaj treh vej oblasti. Zato se lahko brez zadržkov izrazi o vseh dogodkih. Očitki na račun komisije naj bi bili tako splošni in zelo politični in jih ni težko zavreči.
Vodja protikorupcijske komisije je še dodal, da bi ukinitev Sloveniji prinesla tudi težave v EU-ju, saj je ustanovitev takšne komisije Unija zahtevala še v postopku približevanja povezavi.
Še mesec dni časa za funkcionarje
Sicer pa ima vseh 4.800 funkcionarjev, kolikor jih je v Sloveniji, še natanko mesec dni časa, da komisiji za preprečevanje korupcije pošlje prijavo premoženjskega stanja. V štirih dneh po prejetju obrazcev je to storilo 210 funkcionarjev, komisija pa opozarja, da nekateri lokalni funkcionarji še zdaj ne vedo, da morajo prijaviti svoje premoženje.
Ugodne ocene OECD-ja
Sicer pa je bila Slovenija prvič ocenjena v okviru delovne skupine OECD-ja za preprečevanje podkupovanja tujih javnih uslužbencev v mednarodnih poslovnih transakcijah. Ocene, ki jih je dobila, so nadvse ugodne, je dejal Kos. Pomanjkljivosti naj bi bile majhne, predvsem pa so izpostavili posamezne nedoslednosti v kazenski in drugi zakonodaji.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje