Hrvaška je namreč zgradila most čez reko Muro in zgradila cesto Hotiza-Sv. Martin na Muri, s čimer je poplavno bolj ogroženo območje na slovenski strani. Obe dejanji je kot opozarja zunanji minister Dimitrij Rupel Hrvaška storila brez slovenskega soglasja, kljub temu, da sta bili državi dogovorjeni, da bosta gradili skupaj.
"Naši strokovnjaki sicer priznavajo, da gre za katastrsko hrvaško ozemlje, vendar je tam Slovenija na dan 25.6.1991 uveljavljala suverenost," je zunanji minister povedal v oddaji Odmevi na RTV Slovenija. Dodal je, da je podoben primer tudi na slovensko-hrvaški meji ob Dragonji. Pri tem opozoril, da je katastrsko to območje slovensko, vendar pa ga Hrvati želijo zase.
Zato zunanje ministrstvo pričakuje, da bo v najkrajšem možnem času dobilo dokumentacijo o izgradnji mostu in ceste ter da bo glede tega sprejeta sporazumna rešitev, s katero bodo skupaj odpravili negativne posledice na slovenskem območju.
Hrvati zavračajo slovensko noto
Hrvaško zunanje ministrstvo je v noti, objavljeni na spletu, zapisalo, da je most zgrajen na območju Hrvaške in da je za njegovo gradnjo pridobilo vsa potrebna soglasja od slovenske strani v okvirih izvajanja sporazuma o obmejnem prometu in sodelovanju (SOPS). Hrvaško ministrstvo dodaja, da ne more pristati na poskuse politizacije vprašanj, povezanih z mejo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje