Pozitivna Slovenija meni, da bi bilo treba odločanje o zakonu preložiti na jesen, saj "ni izrednih razmer", da bi bilo treba na hitro sprejemati odločitve o prenosu državnega premoženja na holding. Tudi PS se, tako kot SD, ne strinja s sprejemanjem zakona po hitrem postopku in skopo odmerjenemu času za razpravo.
Po besedah Zorana Jankovića nimajo nobenih konkretnih pripomb na zakon, a jih moti rokohitrski način sprejemanja tako pomembnega zakona, zato koalicijo pozivajo, naj ustavi nepotrebno hitenje in prestavi odločanje o zakonu na jesen, ko bosta čez zakonski predlog lahko šla tudi opozicija in stroka ter dali svoje pripombe. V tej luči naj razumejo tudi morebitno pobudo za referendum.
Jankovič: Zgolj pretveza koalicije
Tudi Pozitivna Slovenija je bila za ukinitev AUKN-ja, a ne na tak način, da je ogroženo državno premoženje, je še dejal. Povedal je tudi, da imajo interpelacijo že pripravljeno, a bodo z njo počakali do konca izredne seje.
Vendar je po njegovem prepričanju že čas, da jo vložijo. Zakon o državnem holdingu je po mnenju Jankovića zgolj pretveza za manjšanje preglednosti upravljanja z državnim premoženjem ter kadrovske rošade. "Očitno gremo v smer, ko ne potrebujemo ne vlade, ne državnega zbora. Morda bo dovolj le izvršni odbor SDS-a, pa naj določijo, kaj se bo delalo," je pikro sklenil Jankovič.
Iz DZ-ja le zakonske konzerve
Jani Moderndorfer je dejal, da koalicija očitno ne potrebuje parlamenta, saj "z večino, ki jo ima, očitno lahko počne kar hoče". Prepričan je, da "gre za demontažo pravnega sistema demokracije," saj poslance do petka "čaka le tekoči trak, kjer bomo proizvajali zakonske konzerve in ne bomo vedeli kaj je notri."
Če niti ministri ne znajo povedati, kaj je v zakonu, potem stvar ni pripravljena za razpravo v DZ-ju. In če niti sekretar na ministrstvu za finance na odboru za finance pove, da ne ve, zakaj je tam in o čem razpravljajo, se poraja tudi vprašanje, s kakšnimi sodelavci se obkroža minister, je dodal. Napovedal je tudi obstrukcije sej, po novinarski pa se je dobil še z Jankom Vebrom, vodjo poslanske skupine SD-ja, in se seznanil z njihovimi stališči.
Pozitivna Slovenija je že pred dnevi napovedala interpelacijo proti več ministrom, Janković pa na tiskovni konferenci ni povedal, proti komu je napisana, a najverjetneje je, da je naperjena proti finančnemu ministru Janezu Šušteršiču.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje