Na to so ministra za šolstvo in šport Igorja Lukšiča opozorili ravnatelji osnovnih in glasbenih šol. "Sistem je krivičen zlasti za ravnatelje manjših šol," je povedal in dodal: "O tem smo že obvestili ministrstvo za javno upravo, kjer vedo za anomalije, vendar pa v skladu z usmeritvijo vlade vsi delimo usodo kriznih razmer," je pojasnil. Lukšič je še dejal, da so "s plačno reformo iz leta 2008 tudi ravnatelji padli v ta sistem, ki pa je krivičen za vrsto ravnateljev zlasti manjših šol".
Predsednik Združenja ravnateljic in ravnateljev osnovnega in glasbenega šolstva Slovenije Oton Račečič je dejal, da je ministrica za javno upravo Irma Pavlinič Krebs obljubila, da se bodo plačna razmerja uredila še v letošnjem letu in da bodo anomalije plačnega sistema odpravljene. Vendar se po napovedih vlade to ne bo zgodilo, je dejal.
Ne le, da malo zaslužijo, še poučevati morajo
V združenju nasprotujejo nizkim plačam ravnateljev zlasti na manjših šolah, ki so razvrščeni od 42. do 45. plačnega razreda. Ob tem pa morajo še poučevati za polni delovni čas, je pojasnil Račečič. Zaradi nizkega vrednotenja dela ravnateljev, katerih plača je lahko celo nižja od plač učiteljev, ravnatelji po njegovih besedah zapuščajo omenjena delovna mesta.
Povedal je, da se v združenju poleg tega zavzemajo za družbeni dogovor glede moralnih vrednot v družbi. Ne moremo sprejeti tega, da so pravice neomejene in ne gredo v sozvočju z odgovornostjo, pravi. Minister se, kot je dejal, tej skrbi pridružuje. Ravnatelji so svoja opozorila strnili tudi v pisnem protestu, ki so ga predali ministru.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje