Podpisnikom deklaracije je skupna "skrb za Slovenijo, za etiko in poštenost", je dejal eden izmed pobudnikov deklaracije Boris Pleskovič, vodja Svetovnega slovenskega kongresa, ki je izpostavil nekaj znanih Slovencev in Slovenk, med njimi Tino Maze, ki so Slovenijo popeljali na "sam vrh sveta". Vrednote, kot so pridnost, poštenost in dobro delo, s katerimi je na vrh prišla Mazejeva, so tiste, na katerih bi morali graditi slovensko prihodnost, je prepričan Pleskovič.
Strah, razočaranje in zaskrbljenost
Podpisniki čutijo strah, razočaranje in zaskrbljenost, ker korak za korakom pada zaupanje v pravičnost države, gospodarstva, bančništva, pravosodja, medijev in politik, pa je dejal drugi pobudnik deklaracije Mitja Štular. Prepričan je, da je "treba aktivirati potencial in izkopati talente," saj je država, v kateri živimo, odgovornost vsakogar izmed nas.
Zaradi pravosodja ogroženi temelji državne skupnosti
Država je postala talec centrov moči, so še prepričani podpisniki, ki bi radi prebudili kritičen odnos državljanov in voljo za spremembe. Govorili so tudi o stanju na področju pravosodja, ki po njihovem mnenju s svojim načinom delovanja ogroža temelje državne skupnosti, perspektivni mladi pa odhajajo v tujino.
Za cilj so si zadali doseči zdravo gospodarstvo in bančništvo, pošteno in pravično pravosodje, stabilno socialno varnost, profesionalne medije, učinkovito zdravstvo in kakovostno družinsko politiko.
Med udeleženci so bili tudi predsednik SDS-a Janez Janša, Ivan Oman, Lovro Šturm, medtem ko tržaškega pisatelja Borisa Pahorja, ki je bil napovedan kot govornik, zaradi bolezni na zborovanju ni bilo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje