Kot je v skupni izjavi zapisalo 222 podpisnikov, bo novela prinesla spremembe, moralne blokade pa bo tako lahko nadomestila družba, ki probleme rešuje, namesto da bi pred njimi bežala. Prepričani so, da glasovati za "ni kompromis, ni darilo in ni milost". Podpora noveli po njihovem mnenju pomeni odločiti se na način, ki ga terja prepoznanje problema.
"V državi, ki prepogosto odlaša, je bila sprememba zakona o zakonski zvezi dobrodošla gesta. Gesta, ki je sledila razumu in je vzvod odprave diskriminacije znala videti tam, kjer bije v oči in kjer se generira - v definiciji zakonske zveze," so še zapisali. Nekoč, ko je bila homoseksualnost kriminalizirana, pa tudi pozneje, so mnogi verjeli, da bo za družbo problem v večnost ostal neviden. A vse od leta 2009, ko je problem prepoznalo ustavno sodišče, se ne moremo več slepiti, še poudarjajo podpisniki. "Problem je tu in nujno ga je treba rešiti v celoti," so zapisali.
Med več kot 200 podpisniki izjave Časa ni več so tudi filozofi Renata Salecl, Mladen Dolar in Alenka Zupančič Žerdin, zgodovinar Božo Repe, sociolog Tomaž Mastnak, pravnica Vasilka Sancin in direktor Znanstvenoraziskovalnega centra Slovenske akademije znanost in umetnosti Oto Luthar.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje