Obvezni zdravstveni prispevek, ki je januarja nadomestil dopolnilno zavarovanje, z novim letom ne bo odvisen od višine dohodka. Še naprej bomo vsi plačevali enako, to je 35 evrov mesečno.
Tamara Kozlovič (Gibanje Svoboda) odgovarja: "V Svobodi in s koalicijo preučujemo več možnosti, ki sta jih pripravili ministrstvi za zdravje in za finance, nismo še dorekli končne rešitve."
Matej T. Vatovec (Levica) pa pravi: "Mi smo že pred poletjem koaliciji, tudi ministrstvoma, poslali naše tabele, izračune različnih variant, kako bi lahko ta prispevek, ki je zdaj obvezen, naredili pravičnejši; še vedno čakamo na odziv obeh ministrstev."
Rešitev, kot kaže, še ni na mizi. Na ministrstvu za zdravje predvidevajo, da se bo obvezni zdravstveni prispevek z marcem prilagodil rasti bruto plač v preteklem letu, kar z drugimi besedami pomeni, da se bo povišal.
Tamara Kozlovič ob tem pojasnjuje: "In tudi v primeru uresničitve revalorizacije, vsaj po izračunih, ki jih imamo danes, še vedno so zneski bistveno nižji, kot bi bili v primeru uresničitve napovedi komercialnih zavarovalnic."
Različne oblike zdravstvenega prispevka zdaj tehta ministrstvo za finance, a če predloga ne bo v kratkem, v Civilni iniciativi Glas ljudstva napovedujejo, da bodo januarja pripravili svoj predlog.
Dušan Keber (Civilna iniciativa Glas ljudstva): "Ta predlog je odstotek od bruto plače. Da bi tisti z najnižjo plačo plačevali približno 15 evrov, da bi predsednik vlade plačeval približno 40 evrov, direktor ljubljanske banke pa 250 evrov pri svojih 50 tisočakih. A je to res nepravično?"
V državni zbor bi ga vložili s pomočjo poslank in poslancev.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje