"Gre za pripomoček za izvidništvo, opazovanje in obveščevalne dejavnosti, po drugi strani pa gre tudi za dvonamensko opremo, ki lahko sodeluje pri pomoči Civilni zaščiti in tudi drugim državnim organom pri naravnih nesrečah in odkrivanju požarov v naravi ali pri morebitnem nadzoru državne meje," je ob predstavitvi povedala ministrica.
Slovenska vojska je morala zaradi zavez do zveze Nato posodobiti zmogljivosti za opremo ene bataljonske skupine, in sicer sistema brezpilotnih letal. Tako so na ministrstvu za obrambo pripravili investicijski program in marca lani objavili razpis, na katerega se je prijavilo pet ponudnikov.
Med petimi ponudniki je ministrstvo za obrambo izbralo podjetje C-Astral iz Ajdovščine, ki je ponudilo najugodnejšo ceno, saj so za 375.000 evrov poleg brezpilotnega sistema, v katerem so trije letalniki, zemeljska postaja in set rezervnih delov, ponudili tudi šolanje prvih operaterjev tega sistema.
Čeprav je do sprejetja nove uredbe prepovedano letenje z brezpilotnimi letali, to za slovensko vojsko ne velja.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje