Foto:
Foto:
Janez Podobnik zavrača očitke nekdanjih koalicijskih partnerjev

Po sestanku je premier pojasnil, da je SLS z glasovanjem proti ministroma za zdravje in notranje zadeve odstopil od koalicijske pogodbe, zato ljudske stranke ni povabil na sestanek.

SLS bo tako izključen iz vseh koalicijskih usklajevanj, kljub temu pa predsednik LDS-a pričakuje, da bodo trije ministri SLS-a še naprej opravljali svoje funkcije, ker bi jih bilo nekaj mesecev pred volitvami nesmiselno zamenjati. Do nadaljnjega zato Rop ne bo predlagal njihove zamenjave in je tako pustil odprt prostor tudi za kakšno drugo možnost.

Premier meni tudi, da bo s SLS-om v prihodnjih mesecih mogoče sodelovati pri posameznih temah in projektih, če bodo imeli skupen interes. Takšno sodelovanje je Rop označil kot projektno in konkretno omenil ustavne spremembe.

Podobnik: SLS ni kršil koalicijske pogodbe
Predsednik SLS-a Janez Podobnik je zavrnil očitke o kršitvi koalicijske pogodbe, saj so v stranki z argumenti vnaprej povedali svoje mnenje.

Če imaš v vladi drugačno mnenje kot koalicijski partnerji in z argumenti pokažeš, da je minister deloval nepravilno, si na preizkušnji, ali boš podprl interpelacijo zoper ministra ali boš solidaren s koalicijskimi partnerji, je dejal. Notranji minister Bohinc je pohitel z izdajanjem odločb, še preden je bil sprejet ustrezen zakon, in je tako ravnal napačno, je ponovil Podobnik in dodal, da so se zato v stranki odločili interpelacijo podpreti.

Podobnik je zavrnil tudi namige, da naj bi interpelacijo izkoriščali v predvolilne namene, saj so bili njihovi nastopi zelo jasni, držali so se le očitkov v interpelacijah, zavrnil pa je tudi očitke, da niso verodostojen koalicijski partner.