Je pa zato Štefanec nekoliko manj zadovoljen z nekaterimi rešitvami v predlogu novele zakona o integriteti. Kot pravi, je sicer nujno, da se pravne podlage za delovanje KPK-ja uredijo tako, da zadeve ne bodo padale na sodišču, kot se to dogaja od junija letos, ko so na podlagi odločitev vrhovnega sodišča zadeve začele padati kot po tekočem traku.
Štefanec ob tem poudarja, da to ni dobro za samo delovanje KPK-ja in njeno podobo v javnosti, a obenem dodaja, da nobena zadeva ni padla zaradi vsebinskih, temveč zaradi procesnih razlogov.
Osebnostna ali politična primernost?
Še bolj kritičen pa je do pojma osebnostne primernosti, ki ga zakon uvaja kot merilo za morebitno razrešitev funkcionarja protikorupcijske komisije. Kot pravi Štefanec, se osebnostna primernost lahko ocenjuje v fazi kandidiranja, nikakor pa ne med opravljanjem funkcije. Boji se namreč, da bi politika presojala, koliko je nekdo všečen ali celo politično primeren za svojo funkcijo.
Komisija bo sicer teden boja proti korupciji zaznamovala z več dejavnostmi. Danes bodo tako potekala izobraževanja na temo aplikacije Erar, ki je nadgradnja nekdanjega Supervizorja. Zvečer pa se bo dogajanje preselilo v Slovensko kinoteko, kjer bodo odprli 3. filmski festival protikorupcijskega filma. Jutri pa bo v Kinoteki potekala še okrogla miza na temo zaščite prijaviteljev korupcije.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje