Opitost udeležencev in prevelika hitrost vožnje sta še vedno najpogostejša dejavnika pri prometnih nesrečah z najhujšimi posledicami, pravijo na policiji. V tem obdobju je problematika alkohola in hitrosti na cestah še bolj pereča, saj je pred vrati martinovanje, ki ga mnogo ljudi praznuje ob alkoholnih pijačah, bliža pa se že tudi t. i. veseli december. Zato bo policija v teh dneh izvedla veliko dejavnosti za večjo varnost udeležencev v cestnem prometu.
Po celotni državi bodo tako med 7. in 9. novembrom izvajali poostren nadzor nad psihofizičnim stanjem voznikov. Ti se bodo usklajeno izvajali tudi v sosednjih državah. Na različnih cestnih odsekih bodo policisti med nadzorom ugotavljali vožnjo pod vplivom alkohola, mamil in psihoaktivnih zdravil, merili hitrost in ugotavljali druge kršitve cestnoprometnih predpisov.
Alkohol ostane v telesu tudi 12 ur
Vožnja pod vplivom alkohola je lahko smrtno nevarna, opozarjajo policisti. Alkohol namreč najprej oslabi sposobnost normalnega miselnega presojanja, temu pa sledijo slabša sposobnost zaznavanja, napačne ocene razdalj, počasni odzivi, motnje pri ravnotežju, zožen zorni kot in drugo. V organizmu ostane tudi do 12 ali še več ur po zaužitju, naslednje jutro pa še vedno nismo popolnoma sposobni za varno vožnjo oziroma je lahko pri preizkusu alkoholiziranosti stopnja koncentracije alkohola še vedno nad dovoljeno.
A. S.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje