Ob tem meni, da se bo treba več pogovarjati o težavah mladih in da posegi v pokojnine ne bodo potrebni. Kot je po koncu seje izvršilnega odbora DL-ja povedal Virant, je za stranko najpomembnejši zapis v koalicijsko pogodbo, da ne bo več dvigovanja davkov in se ne bodo uvajali novi.
Boj proti gospodarskemu kriminalu
Izpostavljajo tudi dvig konkurenčnosti gospodarstva, skrb za mlade, nadaljevanje boja proti gospodarskemu kriminalu in korupciji ter odvzem protipravno oziroma nezakonito pridobljenega premoženja. "Pri tem bomo vztrajali," je dejal Virant.
Pri univerzalnem temeljnem dohodku - koalicijski razmislek o (ne)smiselnosti njegove uvedbe predlaga Pozitivna Slovenija -, so v DL-ju za zdaj še zadržani. Glede na prve, negativne odzive gospodarstva Virant tudi težko verjame, da bi sploh uvedli univerzalni temeljni dohodek.
Medgeneracijska solidarnost
Ob tem pa Virant meni, da mora nova koalicijska pogodba temeljiti na medgeneracijski solidarnosti. "Do zdaj smo se zelo veliko pogovarjali o upokojencih, s čimer sicer ni nič narobe, ampak več se moramo pogovarjati o težavah mladih," je dodal.
Po njegovi oceni sicer posegi v pokojnine ne bodo potrebni, glede plač javnih uslužbencev pa je Virant spomnil, da se bodo pogajanja s sindikati o ukrepih za vzdržno plačno maso za prihodnje leto začela februarja.
Izvršilni odbor DL-ja je danes razpravljal tudi o projektu Teš 6 in podprl stališče, da se izvede revizija nad celotnim projektom, kar bi bila podlaga za ugotavljanje odgovornosti in nadaljnje odločitve. Zakon bi pripravila vlada, sprejeli pa bi ga lahko v roku dveh mesecev, je pojasnil Virant.
Koalicijski poslanci v sredo o javni dostopnosti kreditnih map
Prvak DL-ja je spregovoril še o kreditnih mapah, ki bodo prenesene na Družbo za upravljanje terjatev bank. Koalicijska pogajanja o možnosti, da bi bile te mape javne, bodo na ravni poslancev v sredo dopoldne, je napovedal Virant.
Stališč koalicijskih partnerjev za zdaj še ne pozna, je pa izvršilni odbor DL-ja možnost odprtja teh kreditnih map danes podprl. Po Virantovih besedah je namreč prav, da so ti podatki transparentni in da javnost izve, katera podjetja so ta posojila dobila, kako so bila zavarovana, kdo so bili člani kreditnih odborov, ki so posojila odobravali, in kdo je te posojilne pogodbe podpisal, je še dejal.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje