Klor dioksid, s katerim odstranjujejo legionelo, je namreč v mrtvih rokavih vodovodnega sistema povzročil luščenje oblog jeklenih pocinkanih cevi, je pojasnila Vera Ovsenek iz zdravstvenega inšpektorata. Danes so inšpektorji vzeli ponovne vzorce na teh mestih, da bi preverili, ali so ukrepi, ki so jih izvajali na OI-ju, odpravili težavo.
Ker imajo vsi trije objekti onkologije enotno vodovodno omrežje, prepoved uporabe pitne vode za zdaj ostaja, čeprav so bile povečane vrednosti cinka in železa ugotovljene na mestih, kjer bolniki niso izpostavljeni - v laboratorijski diagnostiki, kjer se voda pred uporabo filtrira, in na enem mrtvem rokavu v sobi za čistilke, pojasnjuje Ovsenkova.
Prihodnji teden bodo iskali tudi legionelo
Ovsenkova poudarja tudi, da se je vsebnost povečala le na mestih, kjer ni bilo stalnega pretoka vode. To naj bi odpravili z zagotovitvijo stalne pretočnosti in z odstranitvijo mrtvih rokavov. Ali jim je uspelo, pa bodo pokazali rezultati analize po zadnjem vzorčenju vode, ki naj bi bili znani prihodnji teden.
Po 15. januarju bodo vodo na OI-ju vzorčili še za prisotnost legionele. Ob zadnjem vzorčenju, ko so odvzeli 17 vzorcev, je bila koncentracija legionele povečana v dveh vzorcih.
A. S.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje