Sodnica je novinarjem z odvzemom tehnoloških sredstev, po katerih so lahko o dogajanju v sodni dvorani sproti poročali v svoja uredništva oziroma medijske hiše, onemogočila njihovo delo, menijo pri Združenju novinarjev in publicistov. "Prav tako je problematično, da ne dopušča uporabe sodobnih tehnoloških sredstev, ki jih novinarji uporabljajo že več kot desetletje."
Pred dogovorom so sodniki uporabo prenosnih telefonov lahko prepovedali
Da je sodnica Barbara Klajnšek ravnala nerazumno samovoljno pri ZNP-ju menijo tudi zato, "ker so se novinarske hiše v letošnjem poletju z okrajnim in okrožnim sodiščem vendarle dogovorile, da novinarjem v skladu s sodnim redom dopuščajo, da imajo med sodnimi obravnavami prenosne telefone." Pozitiven dogovor z okrajnim in okrožnim sodiščem so dosegli tudi z argumentom, da po več ur sedijo v sodnih dvoranah in so popolnoma izolirani od svojih redakcij. Zato so zaprosili tudi za akreditacije za prenosne telefone, kar je zdaj urejeno, so zapisali v protestni izjavi.
Pred tem je veljala drugačna ureditev. Novinarji so sprva v sodnih dvoranah namreč lahko imeli prenosne telefone, potem pa so jim na nekaterih obravnavah posamezni sodniki to lahko tudi prepovedali.
"Novinarji so zgolj opravljali poročevalsko funkcijo"
Pri ZNP-ju so še poudarili, da novinarji v sodni dvorani prenosnih telefonov niso zlorabljali za tonsko ali slikovno snemanje, "ampak so preko njih zgolj opravljali svojo poročevalsko funkcijo in s tem v nobenem primeru niso ogrožali ali motili procesa v sodni dvorani".
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje