Ljubljanski župan predlaga, naj se pravosodni minister, predsednik sodišča in tožilstva usedejo in zmenijo. "Ni mi žal, da sva sodelovala s Hildo Tovšak, Vegrad je propadel, če bi me kdo poslušal, bi gradbena podjetja obdržali, Silicijeva dolina ni realna, potrebujemo tiste, ki znajo izkopati tudi kakšen jarek," je izjavil Janković na tiskovni konferenci.
"Zdaj nimamo gradbenega podjetja, ki je imelo več ko 20 milijonov evrov prihodka lani, Vegrad je naredil Celovške dvore. Če ne bi bilo Vegrada, bi ti ljudje še čakali na stanovanja. Žal mi je, da ni Vegrad končal projekta Kampus, ki bi rešilo problem študentov, ki plačujejo zdaj visoko ceno zasebnikom," je dejal.
"Tisti, ki so kršili zakonodajo – če so jo – naj odgovarajo na sodišču, ne da se v družbi obtožujemo. Sam nisem nikoli uhajal. Čakam jih naj pridejo – že osem mesecev," je dodal.
Jankovič del sinovih dolgov poravnal s hišo
.
Zoran Janković je dejal, da je podjetnik Marjan Pišljar, ki mu njegov mlajši sin dolguje tri milijone evrov, včeraj dobil podpisano pogodbo za hišo v Grosupljem in njene ključe. Gre za del poravnave, pri čemer je vrednost hiše ocenjena na 300 tisoč evrov, nekaj manj kot 600 tisoč pa je bilo poravnanih že prej. Kako bo poravnan preostali dolg, Janković ni povedal. Dejal je le, da je bil njegov sin 'nerazumen' ob sklenitvi takšne pogodbe. Izposojena vsota je namreč znašala dva milijona, Jure pa mora vrniti tri.
Janković nasprotuje vpisu fiskalnega pravila v ustavo, ker ne ve, po čem naj bi bilo to pravilo ukrep vlade. "Nihče ne zahteva vpisa datuma v ustavo, zahtevajo rezultate, ki bodo vidni v proračunu," je Janković pojasnil. V zvezi z očitki, ki letijo na javni sektor, češ da je manj učinkovit, je poudaril, da je med javnim in zasebnim sektorjem majhna razlika ter da brez javnega sektorja ne moremo. Pohvalil pa je držo sindikatov, ki so dali "pomemben prispevek k saniranju proračuna".
Tožiti Moodey's!
Janković meni, da bi bilo prav, da Slovenija toži bonitetno agencijo Moodey's, ki je tudi Lehman Brothersu dala najvišjo boniteto AAA mesec dni pred bankrotom. Tudi sam je ob obisku Bruslja podprl ustanovitev evropske bonitetne agencije.
200 milijonov novih projektov
Janković je napovedal za 200 milijonov evrov vredne projekte gradnje komunalne infrastrukture.
Gre predvsem za gradnjo komunalne inftarstrukture v več ljubljanskih ulicah, postavitev čistilne naprave, gradnjo ali obnovo plinovoda in popravila cest, ki bodo po teh posegih nujna. Polovica sredstev bo prišla iz evropskih kohezijskih skladov, razpisni postopki pa še niso dokončani, je pojasnil Janković na tiskovni konferenci. Terminski načrti so objavljeni na spletni strani MOL. Večina se jih začne že konec avgusta, konča pa naslednje leto.
Če je bilo pred šestimi leti kar 43 odstotkov gospodinjstev v Ljubljani brez urejene komunalne infrastrukture, jih bo po končanih projektih samo pet odstotkov.
Projekte bodo dobili tisti, ki bodo ponudili najboljšo ceno, pa je Janković odgovoril na novinarsko vprašanje o tem, kdo bo dobil te posle.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje