"Edina omejitev je zmožnost laboratorija, da v vseh športih zazna nekatere snovi. V kolesarstvu imamo zelo trden in zanesljiv testni program za boj proti dopingu in tehnološkim goljufijam, zato ni potrebe po dvomih. Vendar, ničelno tveganje ne obstaja."
Predsednik Mednarodne kolesarske zveze (UCI) David Lappartient je v intervjuju za Guardian po koncu 108. Dirke po Franciji zatrdil, da ni potrebe po dvomih v čistost dvakratnega zaporednega zmagovalca Tadeja Pogačarja. Po vprašanjih, povezanih z dopingom, so se ob koncu pojavile še govorice, da kolesa zmagovitih ekip (UAE Emirates, Deceuninck QuickStep, Jumbo Visma in Bahrain Victorious) oddajajo čudne zvoke.
Med Tourom 2021 so komisarji kot že vsa zadnja leta redno pregledovali kolesa pred štartom in po koncu etap, pri čemer se opravlja tako pregled z elektromagnetnim valovanjem kot rentgensko slikanje, za nameček pa se kolesa najboljših še dodatno razstavljajo.
Med takšnim razstavljanjem je prišlo lani po etapi na Col de la Loze tudi do incidenta. Komisarji so namreč poškodovali os Rogličevega kolesa, zaradi česar je športni direktor Jumbo Visme Merijn Zeeman izgubil živce in besedno obračunal s komisarji, za kar je bil nato izključen z dirke.
Ob letošnji Dirki po Franciji so po besedah predsednika UCI-ja opravila 700 dopinških testov, ki so vsak dan obvezni za nosilca rumene majice in etapne zmagovalce. Ob tem je mednarodna agencija za testiranje (ITA), ki od letos opravlja protidopinška testiranja za UCI, zagotovila, da je s prvim četrtletjem 2021 znova dvignila število opravljenih testiranj zunaj tekmovanj na raven pred izbruhom pandemije.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje