Lewis Hamilton je osmič v karieri zmagal na dirki za VN Madžarske. To je bila že njegova 86. zmaga v kraljici motošporta, le še pet zmag je oddaljen od absolutnega rekorda Michaela Schumacherja, ki je na najvišjo stopničko po dirkah formule ena stopil 91-krat. Foto: Reuters

Drugo dirkališče, enak razplet na vrhu: Lewis Hamilton je še drugi teden zapored dobil dirko formule ena, tokrat na Hungaroringu, kjer je že v soboto storil polovico dela z jubilejnim 90. 'polom' v karieri. Na štartu je vodilni položaj zlahka zadržal, si hitro nabral prednost, oddrvel v daljavo in še osmič zmagal na madžarski dirki.

Resda je tri kroge pred koncem opravil postanek in se tako poslovil od vsaj 20 sekund prednosti pred Verstappnom, a se je na stezo vrnil še pravočasno in dosegel 86. zmago v karieri.

S tem je izenačil rekord legendarnega Michaela Schumacherja po številu zmag na enem dirkališču. Nemcu je osemkrat uspelo zmagati v Magny Coursu (VN Francije). Prav tako je na Madžarskem zmagal že tretjič zapored, potem ko je slavil tudi v letih 2018 in 2019.

Precej bolj se je moral za drugo mesto potruditi Verstappen, ki je že pred začetkom dirke doživel pravcato katastrofo, ko je ob vožnji na štart zdrsnil s steze in zgrmel v zaščitno ogrado 12. zavoja. Njegovi mehaniki so dirkalnik zakrpali v manj kot 20 minutah, tako da je Nizozemec dirko lahko začel, za nameček pa je z odličnim štartom švignil s sedmega na tretje mesto. Pozneje je po zaslugi dobro izbrane taktike zapeljal na drugo mesto in ga po napetem zaključku zadržal do konca.

S tretjim mestom se je moral tokrat zadovoljiti Hamiltonov moštveni kolega Bottas, ki ga je 'polomil' na štartu. Prehiter začetek dirke ga je pahnil po lestvici navzdol, a se je začel počasi vzpenjati proti vrhu. V zaključku dirke je zadišalo po napadu na Verstappnovo drugo mesto, a mu je za kaj takega zmanjkalo krogov. Nizozemec ga je ugnal za dobrih sedem desetink sekunde.

Valtteri Bottas (#77) je zamočil na štartu, kjer je dirko začel z drugega mesta. Mimo njega je še pred uvodnim zavojem dirke švignilo kar nekaj dirkačev. Zaradi tovrstnih napak Finec, ki želi že leta vreči rokavico Lewisu Hamiltonu, izgublja dragocene točke v boju za naslov svetovnega prvaka. Foto: Reuters

Pri Ferrariju do točk le Vettel
Znova je imel slab konec tedna Ferrari. Dirkača slovitega italijanskega kolektiva iz Maranella sta v sobotnih kvalifikacijah dosegla 5. in 6. čas, do točk se je na nedeljski dirki uspelo dokopati le Vettlu, medtem ko je Charles Leclerc še drugo dirko zapored ostal brez točk. Na VN-ju Štajerske je odstopil po lastni neumnosti, tokrat je osvojil 11. mesto. Oba dirkača v rdečem je zmagovalec prehitel za krog: Leclerca v 44., Vettla v 58. od 70 krogov. Še ena grenka pilula, ki jo bodo v Maranellu težko pogoltnili. V konstruktorskem seštevku za skoraj brezhibnim Mercedesom zaostajajo že za gromozanskih 94 točk, so pa šele na petem mestu. Pred Italijani so še Red Bull, McLaren in Racing Point. Vprašanje, koliko časa bo družina Agnelli (John Elkann, predsednik Ferrarija, je vnuk Giannija Agnellija) na položaju vodje moštva Ferrari še gledala Mattio Binotta. Kredit, ki ga je imel pri rdečih iz Schumacherjevih časov, je že pokuril.

Sezona v elitnem razredu motošporta se nadaljuje čez 14 dni na Otoku, kjer bo v Silverstonu na sporedu dirka za VN Velike Britanije. Lani je slavil Hamilton, ki je tam dobil pet od zadnjih šestih dirk.