Celjani so dosegli peto zmago, kar jih zdaj na lestvici uvršča na sedmo mesto s 14 točkami. Potem ko so na prejšnjem dvoboju prav tako v gosteh po kazenskih strelih premagali Cortino s 3:2, so niz zmag nadaljevali na Solnograškem. Strelci v obeh ekipah so bili zelo razpoloženi. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 43:22 v korist gostiteljev.

Celjani pa so že po treh minutah vodili z 2:0, zadela sta Danil Carkovski in Jure Povše, ki je bil natančen ob prednosti igralca več. Po znižanju domačih je kapetan Jure Sotlar v 19. minuti povišal na 1:3.

Sorodna novica Jesenice do gladke in najvišje zmage v novi sezoni

Takoj na začetku druge tretjine je razigrani Carkovski izkoristil še igralca več in poskrbel za lepo prednost Celjanov. Mladi rdeči biki so dobili zalet z dvema goloma ob "power playih" in še enim ob izenačenih močeh. V 34. minuti je Jesse Kauhanen izenačil na 4:4. Vseeno pa so na drugi odmor s prednostjo odšli Celjani, za novo vodstvo je poskrbel Jakob Bernard v 36. minuti.

Gol Ahmeta Jakupovića v 48. minuti je gostom znova zagotovil višje vodstvo, ne pa še mirne končnice, saj je Salzburg še zapretil z znižanjem na 5:6 le sedem sekund zatem. Nato pa je za nov naskok z dvema goloma poskrbel razpoloženi Carkovski, ki je tretji zadetek večera dosegel ob številčni prednosti. Piko na i je postavil Mikus Mintautiškis štiri sekunde pred koncem tekme s strelom v prazna vrata.

V soboto bo vodilni Kitzbühel gostil Jeseničane. Naslednja tekma celjsko ekipo čaka v nedeljo, ko se bodo srečali z Meranom.