Hokej - Arhiv

Florida po tretji zaporedni zmagi na pragu finala Vzhoda

Liga NHL Florida po tretji zaporedni zmagi na pragu finala Vzhoda

13.5.2024

Hokejisti Floride so v Bostonu prišli do ključne zmage v polfinalu Vzhodne konference Lige NHL. Panterji so zmagali s 3:2 in povedli v seriji s 3:1. Vancouver je slavil v Edmontonu s 4:3 in si povrnil prednost domačega ledu.

Josi in Hischier v zadnji minuti odločila goleado z Avstrijci

SP v hokeju Josi in Hischier v zadnji minuti odločila goleado z Avstrijci

12.5.2024

Danska je na lanskem svetovnem prvenstvu presenetila Kanado s 3:2, kar pa je bila budnica za domovino hokeja, ki je nato osvojila naslov prvakov. Tokrat Danci niso bili kos razigranemu Connorju Bedardu, ki je poskrbel za slavje Kanadčanov s 5:1.

Brady Skjei podaljšal upanje Caroline; Dallas v zmagah vodi z 2:1

NHL Brady Skjei podaljšal upanje Caroline; Dallas v zmagah vodi z 2:1

12.5.2024

Hokejisti Caroline so se v polfinalu Vzhodne konference izognili izpadu, New York Rangerse so ugnali s 4:3. Na Zahodu je na tretji tekmi polfinala Dallas s 4:1 premagal Coloradu in v seriji povedel z 2:1.

Američani napolnili nemško mrežo

SP v hokeju Američani napolnili nemško mrežo

11.5.2024

Po dvakrat so ameriški hokejisti zatresli mrežo Nemčije v vsaki tretjini obračuna drugega dne 87. svetovnega prvenstva. V Ostravi so bili na koncu od svetovnih podprvakov boljši s 6:1.

Bouchard v podaljšku osrečil Edmonton, domači polom Bostona

NHL–končnica Bouchard v podaljšku osrečil Edmonton, domači polom Bostona

11.5.2024

Florida je v Bostonu zmagala s kar 6:2 in prevzela vodstvo v polfinalu Vzhodne konference z 2:1. Edmonton je v podaljšku z golom Evana Boucharda v 66. minuti slavil zmago v Vancouvru s 4:3 in izenačil zahodnokanadski obračun na 1:1 v zmagah.

Čehi po kazenskih strelih boljši od Fincev

SP v hokeju Čehi po kazenskih strelih boljši od Fincev

10.5.2024

Na Češkem se je začelo svetovno prvenstvo elitne divizije. Najbolj napeto je bilo v O2 Areni v Pragi, kjer je Češka pred 17.413 gledalci premagala Finsko z 1:0 po kazenskih strelih. 65 minut sta mreži mirovali.

Panarin v podaljšku prinesel Rangersom vodstvo s 3:0

NHL–končnica Panarin v podaljšku prinesel Rangersom vodstvo s 3:0

10.5.2024

Carolina je znova nadigrala NY Rangerse. Razmerje strelov v okvir vrat je bilo 47:25, a že tretje zmage in vodstva s 3:0 so se veselili Newyorčani, ki jim je že v 2. minuti podaljška zmago s 3:2 prinesel Artemi Panarin. Dallas je izenačil tudi v hokeju.

Vancouver v petih minutah odločil prvi kanadski obračun

Liga NHL Vancouver v petih minutah odločil prvi kanadski obračun

9.5.2024

S tremi goli v zadnjih desetih minutah so hokejisti Vancouvra v kanadskem polfinalu Zahoda Lige NHL s 5:4 ugnali Edmonton in povedli v seriji z 1:0. Florida je na Vzhodu s 6:1 odpravila Boston in izenačila na 1:1.

Trocheck v 88. minuti osrečil Rangerse; Dallas zapravil vodstvo s 3:0

Liga NHL Trocheck v 88. minuti osrečil Rangerse; Dallas zapravil vodstvo s 3:0

8.5.2024

Hokejisti New York Rangersov so v drugi tekmi konferenčnega polfinala Lige NHL premagali Carolino s 4:3 in v seriji povedli z 2:0. Odločilni gol je sredi drugega podaljša dosegel Vincent Trocheck.

Liga NHL "Petarda" Bostončanov v mreži Bobrovskega

7.5.2024

Hokejisti Bostona so zmagali na prvi tekmi polfinala Vzhoda, potem ko so v gosteh s 5:1 odpravili moštvo Floride, rablja iz lanske končnice Lige NHL.

SP v hokeju Slab začetek in zaključek, a vmes dovolj za elito. Naslednji izziv: Riga in ZOI.

6.5.2024

Tri zaporedne zmage so bile dovolj, da se je Slovenija še devetič prebila v elitno divizijo svetovnega hokeja, a prvič brez zlata na turnirju drugega razreda. Najboljši trije risi v pomlajeni slovenski reprezentanci: 37-letni vratar in 35-letna napadalca.

Hokejisti še podžgali športno evforijo v Dallasu

Liga NHL Hokejisti še podžgali športno evforijo v Dallasu

6.5.2024

Po košarkarjih v Ligi NBA so se v drugi krog končnice uvrstili tudi hokejisti Dallasa v Ligi NHL, ki so na odločilni sedmi tekmi z 2:1 izločili branilca naslova Vegas. Obe dallaški ekipi sta v drugem krogu končnice prvič po letu 2003.

Pastrnak popeljal Boston v konferenčni polfinale

Liga NHL Pastrnak popeljal Boston v konferenčni polfinale

5.5.2024

Hokejisti Bostona so na sedmi tekmi uvodne serije končnice Lige NHL premagali Toronto z 2:1. Odločilni gol je v drugi minuti podaljška dosegel David Pastrnak. Boston se bo v naslednjem krogu pomeril s Florido.

Poraz Slovencev razžalostil Italijane

SP v hokeju Poraz Slovencev razžalostil Italijane

4.5.2024

Slovenski hokejisti so na zadnji tekmi svetovnega prvenstva skupine 1A v Bolzanu z 1:2 izgubili proti Madžarski, ki se je z zmago uvrstila v elitno divizijo. Slovenci so si napredovanje zagotovili že pred zadnjim krogom.

Suter ubogal trenerja, streljal in streljal ter popeljal Vancouver v 2. krog

Liga NHL Suter ubogal trenerja, streljal in streljal ter popeljal Vancouver v 2. krog

4.5.2024

Hokejisti Vancouvra so na šesti tekmi uvodnega kroga končnice Lige NHL premagali Nashville z 1:0 in s tem dobili serijo s 4:2. Edini gol je v predzadnji minuti dosegel Pius Suter.

Slovenci so se že pred zadnjim krogom vrnili med elito

SP v hokeju Slovenci so se že pred zadnjim krogom vrnili med elito

3.5.2024

Hokejisti Slovenije so si na SP-ju divizije I po zmagi nad Japonsko s 3:1 že pred zadnjim krogom in derbijem z Madžarsko zagotovili vrnitev v elitno skupino, saj bodo prvenstvo v Bolzanu v vsakem primeru končali na enem od prvih dveh mest.

Nylander za Toronto izsilil sedmo tekmo v Bostonu

NHL–končnica Nylander za Toronto izsilil sedmo tekmo v Bostonu

3.5.2024

Švedski zvezdnik William Nylander je z dvema goloma poskrbel, da je Toronto doma ugnal Boston z 2:1 in serijo velikih tekmecev izenačil na 3:3. V soboto se v Bostonu obeta spektakularna sedma hokejska tekma med Kosmatinci in Javorjevimi listi.

Risi po zmagi nad Italijani znova gospodarji svoje usode

SP v hokeju Risi po zmagi nad Italijani znova gospodarji svoje usode

2.5.2024

Turnir, kjer res lahko vsakdo premaga vsakogar. Svetovno prvenstvo drugega razreda v Bolzanu se zapleta, a to je voda na mlin Slovenije. Po uvodni hladni prhi so risi z dvema zmagama že na mestih, ki vodijo v elito, pri čemer niso več odvisni od drugih.

V Edmontonu konec sezone za Kopitarja in Kralje

NHL–končnica V Edmontonu konec sezone za Kopitarja in Kralje

2.5.2024

Tretjo pomlad zaporedoma je bil Edmonton v 1. krogu končnice Stanleyjevega pokala premočan za Los Angeles. Če so Naftarji pred dvema letoma potrebovali sedem tekem, lani pa šest, so jih letos le pet. Poraz s 4:3 za skupnih 4:1 je sklenil sezono Kraljev.

Krošelj zaklenil vrata za veliko zmago risov v Bolzanu

SP v hokeju Krošelj zaklenil vrata za veliko zmago risov v Bolzanu

1.5.2024

Slovenska hokejska reprezentanca je na svetovnem prvenstvu divizije I (skupina A) v Bolzanu premagala Italijo z 2:0. Najboljši igralec tekme je bil vratar Gašper Krošelj, ki je obranil vseh 30 strelov gostiteljev. Risi so se zavihteli na vrh lestvice.