Center Columbusa Matt Duchene (desno) je bil v 84. minuti spreten pred vrati Finca Tuuka Raska in Columbus je zmagal z 2:3. Foto: Reuters

Columbus, ki je v 1. krogu presenetljivo gladko izločil prve nosilce, hokejiste Tampe, je v 84. minuti do zmage popeljal Matt Duchene, ki je plošček poslal vratarju Tuukki Rasku (38 obramb) med nogama (video desno). Med junaki Columbusove zmage sta tudi Artemi Panarin (dva gola in podaja, s čimer je v letošnji končnici že pri devetih točkah) in Sergej Bobrovski, ki je zaustavil 29 strelov in imel nekaj res vrhunskih obramb.

V prvih 40 minutah je Boston dvakrat povedel, gostje pa so dvakrat izenačili, tako da je bilo po rednem delu 2:2.

Dallas je St. Louis premagal z 2:4, pri čemer je Ben Bishop zbral 32 obramb, Roope Hintz pa je bil z dvema zadetkoma najučinkovitejši igralec večera. Hintz se je podpisal pod prvi in zadnji gol na tekmi, ko je tri sekunde pred koncem zadel prazen gol.