V 10. minuti je Jaka Sodja podal do Andreja Hebarja, ki je ukanil Alexandra Schmidta. V 28. minuti je izenačil Jerry Pollastrone. Zmago sta Beljačanom, ki bodo tudi v tej sezoni igrali v Ligi IceHL, zagotovila Scott Kosmachuk in Julian Kornelli v zadnji tretjini.

Za železarje je branil Žan Us, zaigral pa je tudi izkušeni branilec Sabahudin Kovačević.

Kopitar: Postali smo pravi umetniki improvizacije

SŽ Olimpija ugnala selekcijo Slovenije
Na prvi tekmi turnirja je SŽ Olimpija ugnala selekcijo Slovenije s 4:1. Selektor Matjaž Kopitar je preizkusil igralce, ki igrajo za slovenske klube, ki bodo nastopali v Ligi IHL (Slavija Junior, Triglav, Celje in Bled).

Začeli so zelo dobro. Ko je v 7. minuti na kazenski klopi sedel Mark Sever zaradi igranja z visoko palico, je Luka Ščap z natančnim strelom pod prečko matiral Tilna Spreitzerja. Le 44 sekund zatem je izenačil Anže Ropret. V prvi tretjini sta bila natančna še kapetan Aleš Mušič in Luka Ulamec, ki je zadel, ko so imeli zmaji igralca manj na ledeni ploskvi.

V drugi tretjini sta mreži mirovali. Končni izid je postavil Tadej Čimžar v 42. minuti ob "power playu".

Kopitar: Dobra izkušnja za igralce, ki so dali delu in študiju prednost pred hokejem
V vratih Olimpije je stal Tilen Spreitzer, v soboto na večnem derbiju pa bo branil Paavo Hölsä.

"To je dobra izkušnja za igralce, ki so dali delu in študiju prednost pred hokejem. To je neka nagrada zanje. Dokazali so, da znajo igrati. Normalno, da primanjkuje fizične moči in tudi določenega znanja proti boljšim ekipam," je poudaril selektor Kopitar, ki upa, da je Poletna liga začetek vrnitve v normalen urnik srečanj. V lanski sezoni se Alpska liga in državno prvenstvo nista odigrala do konca, odpadla so tudi vsa svetovna prvenstva.