Trener Mitja Šivic je v zgoščenem januarskem urniku spočil nekatere svoje nosilce. Žan Us, Blaž Tomžaveič, Andrej Hebar in Žan Jezovšek niso bili v kadru. V vratih je prvič letos začel Žiga Kogovšek, na nasprotni strani pa je v vratih stal Tomaž Trelc.

V prvi tretjini so železarji zadeli trikrat. Jaka Sodja je bil natančen dvakrat, drugi zadetek pa je prispeval Erik Svetina.

V 23. minuti je Trelca spretno ukanil Žan Primožič. Celjanom je v 26. minuti uspelo izpeljati lepo akcijo, ki jo je Aljaž Ogrizek kronal z zadetkom. Gol je prebudil Celjane, saj je le 27 sekund pozneje Blaž Knez znižal na 2:4. Po 40 minutah so imeli Jeseničani znova štiri gole prednosti (3:7).

V zadnji tretjini so železarji zadeli še štirikrat. Jaka Sodja je na koncu dosegel tri gole, Svetina pa dva. Sredi zadnje tretjine je v vrata Celja stopil Jaka Gajšek, ki je do konca tekme klonil enkrat.

Zmaji gladko dobili prvo tekmo
Ljubljančani bodo status favorita potrjevali proti Blejcem v četrtek na drugi tekmi. V nedeljo zvečer v Tivoliju so bili boljši z 8:1.

Če bo na katerem od dvobojev izid v zmagah po dveh tekmah 1:1, bodo odločale tretje tekme 19. in 20. januarja.

Polfinale konec januarja
V polfinalu, tekme bodo 26., 28. in 30. januarja, se bodo hokejisti Sija Acronija Jesenic borili z boljšim iz para Triglav/Hidria Jesenice, zmagovalci ljubljansko-blejskega obračuna pa z boljšim iz zaloško-mariborskega.