Ljubljančani so doživeli drugi zaporedni poraz v Tivoliju, potem ko so v torek morali priznati premoč Beljaku z 2:4. Madžari so že novembra odnesli vse tri točke iz Ljubljane. Takrat je bila Olimpija zanesljivo na prvem mestu, nato pa je sledil velik padec v igri decembra. Po 15 dneh premora zaradi covida-19 so zmaji zaigrali precej bolje, a ta teden niso osvojili še nobene točke, do 27. februarja pa jih čaka zares zgoščen urnik, odigrali bodo še deset tekem rednega dela Lige IceHL.

Kolin prvič branil v Ligi IceHL
Trener Mitja Šivic je prvič v vrata postavil mladega Luko Kolina. Paavo Hölsä je bil tokrat na klopi. Žan Us je še vedno poškodovan.

Kuralt mojstrsko podal do Shawa
V 3. minuti je Anže Kuralt za vrati spretno odvzel plošček Aljoši Crnoviču in sijajno podal pred gol, kjer je Braeden Shaw z močnim strelom matiral Kolina. Madžari so bili v uvodnih minutah precej nevarnejši, Kuralt je v 9. minuti iz bližine zadel zunanji del mreže.

Pance kronal veliko premoč Olimpije
Olimpija se je nato prebudila. Nik Simšič je v 10. minuti idealno zaposlil Žigo Panceta. Kapetan zmajev je zadrsal sam proti vratom in s strelom pod prečko ukanil Rasmusa Tirronena. Do konca prve tretjine so bili Ljubljančani precej boljši tekmec (streli na vrata 13:5). Priložnosti so se vrstile, imeli so tudi prednost igralca več, a jim ni uspelo še drugič zadeti.

Madžari precej boljši v drugi tretjini
V 41. sekundi druge tretjine je Kuralt podal do Gleasona Fournierja, ki je s pravim slalomom poskrbel za novo vodstvo Fehervarja. Branilci Olimpije so se preveč odmikali in z diagonalnim strelom je matiral Kolina. Ta zadetek je presekal zmaje, ki niso več našli prave igre. V drugi tretjini so sprožili le pet strelov na vrata.

Tebocs unovčil prednost igralca več
V zadnji tretjini so se Madžari disciplinirano branili in čakali na protinapade. Simšič je imel lepo priložnost za izenačenje, a je vratar Tirronen odlično posredoval. Kar trikrat so imeli gostje priložnost dveh proti enemu po napakah Ljubljančanov. V 51. minuti je Istvan Terbocs ob prednosti igralca več (na kazenski klopi je sedel Wade Murphy) z desne strani potisnil plošček med nogama Kolina v mrežo za 1:3.

Erdely zatresel prazno mrežo
Olimpija je pritisnila, a ni imela pravih idej v napadu. Guillaume Leclerc je zapretil, a je bil sijajni Tirronen na pravem mestu. Kolin je minuto in 20 sekund pred koncem zapustil ledeno ploskev, a so Madžari hitro prišli do ploščka in Csanad Erdely je z modre črte pospravil plošček v prazno mrežo.

Neučinkoviti zmaji doživeli nov poraz proti Fehervarju

Šivic: Z enim golom težko zmagaš
"Z enim golom težko zmagaš. Imeli smo veliko priložnosti. Fehervar je zadel iz polpriložnosti. Odločil sem, da bo doma branil Kolin, v petek pa Hölsä. Žan Us potrebuje še vsaj 10 dni, da se bo lahko vrnil. Začel je s treningi na ledu. Zdaj se moramo spočiti. Verjeti moramo, da lahko osvojimo tri točke v petek na Madžarskem," je povedal trener Šivic.

Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 26:26. Za najboljšega igralca tekme je bil izbran vratar gostov Tirronen. Ekipi se bosta na preloženi tekmi 37. kroga pomerili že v petek ob 19.15 v Szekesfehervarju.