Paul Huber je dosegel odločilni zadetek tri minute pred koncem. Foto: SŽ Olimpija

Trener zmajev Mitja Šivic je po visokem porazu proti KAC-u v sredo v Tivoliju (1:6) poudarjal, da se krivulja počasi le dviguje navzgor. Tokrat so bili njegovi izbranci odlični v drugi tretjini in tudi enakovredni v zadnjih 20 minutah.

Ljubljančani so doživeli že osmi zaporedni poraz, vse od 2. decembra že čakajo na kakšno točko v Ligi IceHL. Pred osmimi dnevi so na Solnograškem doživeli pravi polom (0:7), tokrat pa je bil vtis precej boljši, a to se na lestvici seveda ne pozna.

Morrone preprečil višji zaostanek v prvi tretjini
Pred več kot 2000 gledalci so aktualni prvaki začeli odločno in povedli v 5. minuti, ko je iz bližine v drugem poskusu zadel Benjamin Nissner. Razmerje v strelih na vrata v prvi tretjini je bilo 15:2, vratar Anthony Morrone se je večkrat izkazal.

Zmaji so v osmih dneh doživeli drugi poraz v Salzburgu. Tokrat bi si zaslužili točko. Foto: SŽ Olimpija

Huber vlil upanje ob prednosti igralca več
Ko je v 26. minuti Florian Baltram povišal na 2:0, je vse kazalo na nov visok poraz Olimpije. V naslednji minuti je moral na kazensko klop Paul Huber zaradi igranja z visoko palico, Rok Kapel pa je uspel znižati ob prednosti igralca več. Po podaji Carla Neilla je z diagonalnim strelom z leve strani matiral Davida Kickerta. Chris Dodero je odlično stal pred vratarjem gostiteljev, ki ni imel prostega pogleda. V drugi tretjini so imeli zeleno-beli precej več strelov na vrata (5:12).

Mehle izenačil, a zmaji niso zdržali do konca
Na začetku zadnje tretjine so Ljubljančani pritisnili. Luka Kalan je zapravil veliko priložnost za izenačenje, ko je streljal mimo vrat. V 48. minuti sta se izkazala mladeniča, kaznovala sta veliko napako Zima Harnischa, ki je zgrešil plošček pred svojimi vrati. Miha Beričič je z leve strani podal do Žige Mehleta, ki je izenačil na 2:2.

Olimpiji ni uspelo ohraniti ugodnega izida. Odločitev je padla tri minute in pol pred koncem, ko je Paul Stapelfeldt zadel Huberja v drsalko, plošček pa se je dobil v mrežo. Sodniki so si ogledali posnetek in ugotovili, da ni z nogo namerno potisnil ploščka proti vratom. V zadnjih treh minutah je imela Olimpija igralca več, najprej je moral na kazensko klop Ali Wukovits, nato pa še Andrew McWilliam. 55 sekund pred koncem je Morrone zadrsal na klop, pritisk s šestimi igralci v polju pa se ni obrestoval. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 28:22.

Šivic: Nismo bili nagrajeno za dobro igro
"Počasi napredujemo, že proti KAC-u nismo igrali slabo, tokrat pa smo še veliko volje. Nismo bili nagrajeno za dobro igro. Predvsem v drugi tretjini smo bili veliko boljši. V zadnji tretjini so odločale malenkosti. Uspeli smo izenačiti na 2:2, nato pa se je plošček odbil od drsalke. Mi nismo imeli nobenega srečnega odboja. Čaka nas še veliko dela. Prepričan sem, da se bodo stvari obrnile v pravo smer, če bomo nadaljevali z zavzetim delom," je poudaril trener Mitja Šivic.

V nedeljo gostovanje v Asiagu
V nedeljo čaka zmaje gostovanje v Asiagu, v torek pa še tekma v Celovcu. Do prve tekme finala državnega prvenstva proti Jeseničanom (torek, 10. januarja, ob 18.30 – prenos na TV Slovenija 2 in na MMC-ju) bodo torej odigrali še štiri tekme.