Alex Ovečkin je s 742. golom v Ligi NHL skočil na 4. mesto večne lestvice strelcev. Pred njim so le še Jaromir Jagr (766 golov), Gordie Howe (801) in Wayne Gretzky (894). Naslednji od aktivnih igralcev je s 486 zadetki Sidney Crosby na 49. mestu. Foto: Reuters

ARIZONA COYOTES       14  1 12  1  3

Ruski zvezdnik, zmagovalec Stanleyjevega pokala leta 2018, je omenjeni zadetek dosegel v prvi tretjini obračuna in na večni lestvici po številu zadetkov prehitel četrtouvrščenega Bretta Hulla, ki je hokejske sladokusce navduševal med letoma 1986 in 2005.

"Ta mejnik mi pomeni veliko. Ko začneš igrati hokej, in ko prodreš v Ligo NHL, si sploh ne predstavljaš, da boš kadar koli v karieri dosegel takšna velika imena svetovnega hokeja. To je zame, za moje starše, ženo in otroke zelo velik trenutek," je po tekmi dejal Ovečkin.

Sheary odločil srečanje
Srečanja v Columbusu njegova ekipa sicer ni začela najbolje, že po dveh minutah in pol se je znašla v zaostanku, ko je v polno zadel Sean Kuraly, a je prav Rus sredi prve tretjine izid izenačil. Po podaji Jevgenija Kuznecova je z leve strani zadel s strelom iz zapestja. V drugi tretjini so Capitalsi uprizorili preobrat. Že po 24 sekundah igralnega časa je Garnet Hathaway zadel za 1:2, sedem minut pozneje se je med strelce vpisal še drugič. V ogenj ga je z natančno podajo poslal Lars Eller, 29-letnik iz Maina je sam oddrsal proti vratom gostiteljev in s strelom iz zapestja na lovilko ukanil nemočnega vratarja Joonasa Korpisala. A domača ekipa je še pred koncem tretjine izid izenačila, za goste je bila usodna 29. minuta, v kateri so prejeli oba zadetka. Najprej je Kuraly znižal zaostanek na -1, Gustav Nyquist pa je iz bliskovitega protinapada po podaji Oliverja Bjorkstranda z bekhendom poskrbel za 3:3.

Conor Sheary je odločil obračun v Columbusu. Foto: Reuters

V zadnji tretjini so bili gledalci priča mrtvemu teku, ki pa ga je minuto in pol pred koncem srečanja prekinil Washingtonov napadalec Conor Sheary. Ta je Korpisalo premagal s strelom ob bližnji vratnici z desne strani. Za vrnitev je gostiteljem zmanjkalo časa.

Liga NHL, tekme 12. novembra

BUFFALO ‒ EDMONTON 3:2

TORONTO ‒ CALGARY * 2:1
* ‒ v podaljšku

Hokejska legenda Jarome Iginla, ki so ga lani uvrstili v hokejski hram slavnih, je opravil prvi 'sodniški met' na kanadskem obračunu med Torontom in Calgaryjem. V podaljšku so z 2:1 slavili gostitelji. Foto: Reuters

CAROLINA ‒ PHILADELPHIA 1:2

COLUMBUS ‒ WASHINGTON 3:4

CHICAGO ‒ ARIZONA 2:1