Josh Anderson je dosegel dva zadetka: v 59. minuti je izsilil podaljšek, ki ga je odločil po 12 minutah in 53 sekundah. Foto: Reuters

Anderson je bil veliki junak obračuna, saj je slabi dve minuti pred koncem rednega dela izenačil in izsilil podaljšek. Vratar Marc-Andre Fleury je nespretno skušal ustaviti plošček za vrati. Potisnil ga je pred gol, Anderson pa ga je pospravil v prazno mrežo.

Izkazal se je tudi vratar Montreala Carey Price, ki je zbral 43 obramb.

Četrta tekma bo v noči na ponedeljek v Montrealu, zmagovalec tega dvoboja pa se bo v velikem finalu pomeril z boljšim iz obračuna med ekipama Tampa Bay Lightning in New York Islanders, kjer zasedba iz Floride v zmagah vodi z 2:1.