Jeff Carter je letos odigral 23 tekem, na katerih pa je dosegel kar 13 golov. Foto: Reuters
Sidney Crosby in Travis Zajac
Pittsburgh je v gosteh premagal New Jersey s 4:3. Sidney Crosby je bil zelo opazen ob koncu tekme. V zadnji tretjini je najprej takole zadel Travisa Zajaca ... Foto: Reuters
Sidney Crosby
... nato je po vsega 19 sekundah podaljška zadel in odločil tekmo. Foto: Reuters

Tokrat so pred svojimi gledalci ugnali že odpisano Arizono s 4:2. Gostje so dvakrat povedli, a so se Kralji obakrat vrnili. Junak zmage je bil Jeff Carter, ki je v vsaki tretjini dosegel po en gol in se veselil svojega šestega hat-tricka v karieri. Odločilni gol je zabil v 56. minuti, ko je zadel za 3:2.

Nov osebni rekord Kopitarja
Vse dvome je razblinil Anže Kopitar, ki je 1,7 sekunde pred koncem plošček poslal v prazno mrežo. Zanj je bil to 35. gol v sezoni, s čimer je dosegel osebni rekord tudi v tej kategoriji. Že prej se je veselil osebnega rekorda v številu podaj in točk v eni sezoni. Z 89 točkami (35 golov in 54 podaj) zaseda šesto mesto.

Tesna tekma LA - Anaheim
Kaj pravi pogled na lestvice? Iz vsake divizije se v končnico neposredno uvrstijo prve tri ekipe, trojico v pacifiški diviziji sestavljajo Vegas (103), San Jose (98) in Los Angeles (93), v igri za končnico pa je še Anaheim (91). Rački imajo tekmo v dobrem, še kako ključna pa bo najbrž že naslednja tekma, saj se bosta ti ekipi med seboj pomerili že v noči na soboto, gostitelj bo Anaheim.