Florida za prvi naslov potrebuje eno samo zmago. Foto: Reuters

Napadalci Panterjev so svoje delo opravili predvsem v drugi tretjini, ko so bili natančni kar trikrat in poskrbeli za visoko vodstvo s 4:1. V zadnji je svoje opravil vratar Sergej Bobrovski, ki je sicer prejel dva gola, a vseeno opravil odlično delo, saj je zadržal pritisk domače ekipe. Ubranil je namreč 32 strelov, na domači strani je Stuart Skinner ustavil 19 strelov.

"Smo zelo blizu cilju, a čaka nas še najtežja naloga. Nič ni samoumevno, vsako tekmo, vsak dan vzamemo posebej. Ali gre to samo za eno tretjino, eno menjavo, vse vzamemo in razumemo posebej. Tak pristop imamo celo sezono, in to se pozna tudi pri našem uspehu," je bil zadovoljen kapetan Aleksander Barkov, ki je dosegel gol in podajo.

Liga NHL, finale, tretja tekma:
EDMONTON − FLORIDA - 0:3
3:4 (0:1, 1:3, 2:0)
Foegele 22., Broberg 47., McLeod 55.; Reinhart 19., Tarasenko 30., Bennett 34., Barkov 36.
Obrambe: Skinner 19; Bobrovski 32.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah, igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.