Charlie Coyle je v 42. minuti zadel za vodstvo Bostona s 3:0. Foto: Reuters

V Bostonu je Brad Marchand dosegel edini gol v prvi tretjini, odločilni trenutki tekme pa so se zgodili na začtku tretje. V 29. sekundi je vodstvo povišal Čeh David Pastrnak, 34 sekund pozneje pa je mrežo gostov zatresel še Charlie Coyle. Ruski zvezdnik Aleks Ovečkin je s svojim prvim golom v letošnji končnici znižal zaostanek, toda dobrih pet minut pred koncem je prednost igralca več unovčil Matt Grzelcyk in postavil končni izid. Tuukka Rask je ustavil 19 strelov in slavil svojo 54. zmago v končnici, kar je klubski rekord.

Colorado v gosteh zanesljiv
Colorado je še naprej zelo zanesljiv, v gosteh pri St. Louisu je bil boljši z 1:5. Če udarni napad Colorada (Nathan MacKinnon, Gabriel Landeskog in Mikko Rantanen) po šestih golih na prvih dveh tekmah tokrat ni bil strelsko razpoložen, pa so izjemno učinkovitost pokazali drugi. Od 26 strelov jih je pet končalo v mreži. Ryan Graves je v statistiko vpisal gol in dve podaji. Prvič v karieri se je med strelce vpisal mladi Alex Newhook. Vratar gostov Philipp Grubauer je ubranil 31 strelov.

Nashville se je rešil v drugem podaljšku
Winnipeg je še drugič v gosteh premagal Edmonton, tokrat z 0:1, v peti minuti podaljška je bil uspešen veteran Paul Stastny. Prvič pa je zmagal Nashville, po dveh podaljških je bil s 5:4 boljši od Caroline in znižal zaostanek v zmagah na 1:2. Nashville je bil blizu zmage po rednem delu, ki pa jo je z golom v 57. minuti preprečil Brett Pesce. Toda domači so le prišli do prvega uspeha v končnici, v 95. minuti je zadel Matt Duchene. Vratar gostiteljev Juuse Saros je zbral kar 52 obramb.