Nemec Leon Draisaitl je v letošnji končnici na osmih tekmah dosegel že 13 golov. Foto: Reuters

Draisaitl in McDavid sta zadela vsak po dvakrat. Med strelce se je vpisal tudi Evan Bouchard. Novinec v vratih Stuart Skinner je ustavil 30 strelov.

"Všeč mi je bilo, kako smo odprli tekmo. Takoj smo vsilili svoj način igre in odigrali s tempom, ki smo ga želeli," je povedal trener Jay Woodcroft, ki bi si težko želel boljše prve tretjine, saj je bilo v 17. minuti že 0:4!

Draisaitl, ki je na prejšnji tekmi zabil štiri gole, je v letošnji končnici (osem tekem) dosegel že 17 točk (13 golov, 4 podaje) in je postal drugi igralec v zgodovini lige, ki je dosegel vsaj 12 zadetkov na svojih prvih osmih tekmah končnice. Boljši je bil le Newsy Lalond (15 golov) daljnega leta 1919.

Edini gol za domačo ekipo je dosegel Ivan Barbašev. Vratar Vegasa Laurent Brossoit je ustavil 27 od 32 strelov, po dveh tretjinah je moral mesto v vratih prepustiti Adinu Hillu.