Edmonton je bil prvak v letih 1984, 1985, 1987, 1988 in 1990. Pri prvih štirih je imel glavno vlogo legendarni Wayne Gretzky. Foto: Reuters

Oba zadetka so Oilersi dosegli v prvi tretjini. Najprej je Jaka Oettingerja, ki je imel na koncu le osem obramb, premagal Connor McDavid, nato pa je zadetek dosegel še Zach Hyman. Evan Bouchard je vpisal podaji pri obeh golih.

Dallasu je v 50. minuti z znižanjem zaostanka upanje vlil Mason Marchment, a je Stuart Skinner (34 obramb) do konca ostal nepremagan. V zadnji tretjini je bilo razmerje strelov 14:2 za Dallas, vendar so Naftarji zdržali pritisk.

V velikem finalu bo Florida, ki je lani izgubila proti Vegasu, lovila svoj prvi naslov. Edmonton se bo potegoval za svojega šestega, a je nazadnje lovoriko dvignil leta 1990. Zadnji Kanadčani, ki so osvojili naslov, so bili Montreal Canadiensi leta 1993.

Stavnice v rahlo vlogo favorita postavljajo Florido. Več kot 4000 kilometrov razdalje med obema mestoma je največ v zgodovini Lige NHL.

Finalna serija se bo začela 8. junija. Prednost domačega ledu bo imela Florida.