Navijači Edmontona so si dali duška. Foto: Reuters

Razmerje na igrišču ni bilo tako enostransko, kot kaže izid, gostitelji so namreč zbrali le dva strela več (21:19). A bili so bolj natančni in učinkoviti ter tako po drugi tretjini že vodili s 3:0.

Aleksander Barkov je na začetku zadnje tretjine znižal na 3:1, Florida je ob koncu tekme poskušala z igralcem manj, vratarja je iz igre potegnila že v 57. minuti, ko je ekspresno prejela dva gola.

Edmontonu je uspel res zgodovinski dosežek, saj je po letu 1945 postal prva ekipa, ki je v finalu zaostajala s 3:0 in nato izsilil sedmo tekmo. Takrat je to uspelo Detroitu, ki pa je nato odločilno tekmo izgubil. Popolni preobrat je tri leta prej uspel le Torontu.

"Vera, vera v uspeh je kriva, da nam je uspelo. To je v resnici rdeča nit celotne sezone. Kadar koli smo bili v slabem položaju, smo preprosto verjeli, da nam lahko uspe. In s tako miselnostjo se odpravljamo na sedmo tekmo," je bil zadovoljen Zach Hyman, ki je zadel za vodstvo s 3:0.