Veselje hokejistov Floride po golu Sama Reinharta. Foto: Reuters

Redni del je Florida končala na osmem mestu, v končnici pa je ujela imenitno formo. Najprej je po sedmih tekmah izločila Boston, ki je v rednem delu postavil celo rekord po številu zmag, zdaj pa je predtem, da pomete s Torontom. Ob morebitnem uspehu bodo prvič po letu 1996 zaigrali v konferenčnem finalu.

Odločitev je padla v četrti minut dodatka. Sam Reinhart je dobil ploščico v nevtralni tretjini, nekoliko počakal, jo nato popeljal v napadalno, vmes preigral dva nasprotna igralca in podal na drugo stran Antonu Lundellu. Ta mu jo je vrnil, ko je bil Reinhart za vrati, potem pa jo je spravil za hrbet Josepha Wolla, ki je v drugi tretjini zamenjal poškodovanega Iljo Samsonova.

"Veliko stvari nam gre na roko," je dejal branilec Floride Aaron Ekblad. In nadaljeval: "Samo poskušamo jemati, kar se nam ponuja dan za dnem. Delamo prave stvari, da bomo uspešni."

New Jersey znižal na 2:1, Seattle pa povedel z 2:1

Po zmagi s kar 8:4 je New Jersey zmanjšal zaostanek za Carolino, ki vodi z 2:1 v zmagah. Osem golov je največ za Vrage v končnici, odkar so 22. aprila 1988 premagali Washington z 10:4. Dva gola in dve podaji je prispeval Jack Hughes.

Seattle je premagal Dallas (7:2) in v seriji zdaj vodi z 2:1. Na tekmi je zadelo sedem različnih domačih hokejistov, devet pa jih je vpisalo podajo. Pet golov je Kraken dosegel v drugi tretjini. Matty Beniers, Eeli Tolvanen, Alex Wennberg in Justin Schultz so prispevali gol in podajo.