Anže Kopitar je tik pred iztekom rednega dela srečanja izenačil izid na 3:3, a so Kingsi v podaljšku morali priznati premoč nasprotniku. Foto: Reuters
Na drugi tekmi zgodnjega popoldanskega sporeda v ZDA so Anaheim Ducks z 2:1 ugnali Ottawa Senators. Za kanadsko moštvo je debitiral 22-letni Mark Kastelic, sin nekdanjega slovenskega reprezentanta Eda Kastelica. Kastelic je na ledu ob 9 izmenjavah odigral 6 minut in 22 sekund. Dobil je vse tri sodniške mete. Foto: Reuters

To je bila za Flyerse sploh prva zmaga na zadnjih 14 tekmah, potem ko so od 29. decembra lani na 13 tekmah 10-krat izgubili v rednem delu in trikrat v podaljških, s čimer so podrli neslavni rekord v zgodovini franšize.

Tokrat se jim je vendarle izšlo. Sredi prve tretjine so prek Gerryja Mayhewa povedli, sredi druge tretjine prek Cama Atkinsona vodstvo podvojili. Viktor Arvidsson je prepolovil vodstvo gostiteljev v 36. minuti, ko je pred golom le potisnil plošček v mrežo po lepi podaji Seana Durzija.

ARIZONA COYOTES        43 10 29  4 24

Atkinson je sredi zadnje tretjine izkoristil nepozornost gostujočih hokejistov, ki so igrali power play, in iz protinapada zadel za 3:1. Kingsi se niso vdali, že isto minuto je Arvidsson v power playju znova zmanjšal zaostanek (3:2), zgolj 38 sekund pred iztekom rednega dela srečanja pa je izid vendarle izenačil Kopitar.

Hrušičan je z desne strani po vrsti napadov njegovih soigralcev odbiti plošček z bekhendom poslal za hrbet nemočnega vratarja Carterja Harta. Vseeno je zmaga ostala v mestu bratske ljubezni, po dveh minutah in 22 sekundah podaljška je Scott Laughton v mrežo pospravil plošček po strelu Atkinsona.