Islandersi so izločili prve nosilce divizije. Foto: Reuters

NY Islandersi so proti Pittsburghu zaostajali trikrat, a so vselej izenačili in nato po zaslugi dveh zadetkov Brocka Nelsona sredi druge tretjine postavili izid 5:3, ki se do konca tekme ni več spremenil. Serijo so dobili s 4:2. V naslednjem krogu se bodo pomerili z Bostonom. Islandersi so Pittsburgh, ki je bil prvi nosilec divizije, izločili v prvem krogu končnice drugič v treh letih. Ilija Sorokin je ustavil 34 strelov, na drugi strani je vratar Pingvinov Tristan Jarry dovolil pet golov iz 24 strelov.

Šesto tekmo floridskega obračuna je s 4:0 prepričljivo dobil Tampa Bay, ki je prav tako v seriji slavil zmago s 4:2. Eden od junakov je bil Andrej Vasilevski, ki je ustavil vseh 29 strelov na svoja vrata. Za branilce naslova je najprej v sedmi minuti zadel Pat Maroon, prednost je v drugi tretjini povečal Steven Stamkos. Ob koncu tekme sta se med strelce vpisala še Brayden Point in Alex Killorn.

Minnesota je proti Vegasu dobila drugo zaporedno tekmo in izid v zmagah izenačila na 3:3. Vsi goli so padli v razmiku enajstih minut zadnje tretjine. Cam Talbot je za drugo nedotaknjeno mrežo v seriji ustavil 23 strelov.