Kralji kljub dvema zaporednima zmagama še vedno ostajajo na dnu Zahodne konference. Foto: Reuters

Kralji so zmagali drugič zapored. Anže Kopitar je prispeval podaji za zadnja dva zadetka na tekmi, vse tri gole pa je dosegel Tyler Toffoli, ki je prvi hokejist s hat-trickom na tekmah Lige NHL, odigranih na prostem. Kopitar je že v 13. od 14 sezon presegel mejo 50 doseženih točk. Letos jih ima 51, od tega 17 golov in 34 podaj.

Kingsi so tretjič igrali na prostem. Pred petimi leti so v Santa Clari na stadionu Levi's San Jose premagali z 2:1 pred kar 70.205 gledalci, predtem pa so leta 2014 na Dodger Stadiumu v Los Angelesu na lokalnem derbiju klonili pred Anaheimom s 3:0. Sicer je bila to že 30. tekma NHL-a na prostem.

"Lepo je biti del takšne tekme. Adrenalin je na tako visoki ravni, da pozabiš na nadmorsko višino in mraz. To je bila zame najlepša tekma na prostem. Za kaj takega mora biti malce hladneje kot v Kaliforniji. No, najlepše je vseeno zmagati v takšnem obračunu," je na pomembnost izida spomnil Kopitar, ki pa s sezono ne more biti najbolj zadovoljen. "Nismo najbolje začeli, nato pa smo našli pravi ritem. Niti ni pomembno, kako lepi so zadetki, pomembno je, da najdejo pot v mrežo. Tyler je našel plošček po osvojenem sodniškem metu in na srečo zadel," je še dodal.

Gostje so povedli na začetku 15. minute. Kopitar je za vrati priboril ploščico, v nadaljevanju akcije je z modre črte sprožil Joakim Ryan, ki je zadel vratnico, ploščica pa se je odbila do Toffolija, ki jo je z bekhendom spravil za hrbet Philippa Grubauerja. Pritisk Colorada je obrodil sadove 41 sekund pred koncem druge tretjine. Do tedaj so gostitelji sprožili še enkrat več strelov od nasprotnika. Po obleganju vrat Jonathana Quicka je Mikko Rantanen podal Samuelu Girardu, ki je streljal, a je bila najprej obramba Los Angelesa na mestu, toda odbita ploščica je še enkrat prišla do Girarda, ki je sprožil z obrata in izenačil na 1:1.

Ko se je že zdelo, da bo potreben podaljšek, pa je Kopitar dobil sodniški met, Toffoli pa je, potem ko je najprej zgrešil ploščico, s tem pa tudi nekoliko zmedel nasprotne hokejiste, s strelom iz zapestja 55 sekund pred koncem drugič zatresel mrežo. Tokrat je premagal Pavla Francouza, ki je v zadnji tretjini zamenjal poškodovanega Grubauerja. 50 sekund pozneje, ko je Colorado zaigral brez vratarja, je Andre Burakovsky slabo zadel ploščico, do katere je prišel Alex Iafallo, in jo prepustil Kopitarju, kapetan Los Angelesa pa je na desni strani našel samega Toffolija, ki mu ni bilo težko zadeti prazne mreže.