Anže Kopitar je takole v 58. minuti znižal na 3:4, a nato je Kraljem zmanjkalo časa, da bi pri Floridi izsilili podaljšek. Foto: AP

Gostitelji so sicer imeli večino tekme vse pod nadzorom, saj so po 48 minutah vodili s 4:0. Kalifornijci so nato zadeli prek Alexa Iaffala v 52., Adriana Kempeja v 56. in Kopitarja v 58. minuti, a do izenačujočega zadetka niso zmogli.

43 točk po 49 tekmah za AK11
"V drugi polovici zadnje tretjine smo zaigrali kot iz obupa. Ugotoviti moramo, kako takšno igro prenesti na začetek tekem,"
je ameriškim medijem povedal Kopitar, ki je podelil 25. in 26. podajo sezone in prispeval 17. gol, skupno je po 49 tekmah rednega dela pri 43 točkah, s čimer je med trideseterico najnevarnejših hokejistov sezone 2019/20.

Samo še postanek v Filadelfiji pred odmorom
LAK ostaja na dnu Pacifika in Zahoda, kjer je točkovno sicer izenačene z Anaheimom pri 41 točkah. Območje končnice beži kar za 14 točk, sezona 2019/20 je bolj ali manj zapravljena, do zapovedanega premora igra Los Angeles samo še tekmo pri Philadelphii v soboto, nato pa jih čaka kar 10-dnevni predah.