Anže Kopitar in Dustin Brown sta bila proti Minnesoti izjemno učinkovita. Foto: AP

"Kot ekipa skušamo te tekme dobro izkoristiti, da bi postali boljši. Ta del sezone je vedno bolj zabaven, tudi če nisi več v igri. Igrali smo proti ekipi, ki nujno potrebuje točke. Da bi jih premagali, smo morali igrati dobro," je povedal Brown. Minnesota je namreč zapravila priložnost, da bi se zavihtela na mesta, ki prinašajo končnico. Los Angeles je zmagal 27. v sezoni in ostaja na dnu Zahoda.

Kopitar je v šesti minuti načel gostujočo mrežo. Alex Iafallo je popeljal ploščico v napadalno tretjino in podal na desno, kjer je drsal Brown. Po njegovem strelu je Alex Stalock ploščico odbil, a le do Kopitarja, ki jo je pospravil v mrežo. Najboljši slovenski hokejist je dosegel 21. gol v tej sezoni. Gostje so izenačili že po 12 sekundah druge tretjine, ko se je med strelce vpisal Marcus Foligno. Sedem minut pozneje so ob igralcu manj Kralji povedli po akciji Adriana Kempeja in Blaka Lizotta, manj kot minuto zatem pa je po nespametno zapravljeni ploščici Minnesote prednost v protinapadu povišal Trevor Moore.

V 45. minuti se je znova zatresla gostujoča mreža. Z desne je Kopitar poslal izjemno podajo na drugo stran do Bena Huttona, odbito ploščico po njegovem strelu pa je za hrbet Stalocka spravil Brown. Jared Spurgeon in Luke Kunin sta vrnila Minnesoto v igro, nato pa je znova udaril Brown. Dobri dve minuti pred koncem je pred vrata zadrsal z leve strani in mojstrsko spravil plošček v mrežo. Minuto pozneje je 17. gol sezone dosegel v prazno mrežo po podaji Kopitarja. Končni izid je postavil Gabriel Vilardi.

Derbi je bil v Bostonu, kjer so v obračunu najboljših ekip Vzhodne konference gostovali hokejisti Tampe. Najboljša ekipa lanskega rednega dela je gostitelje, finaliste lanskega prvenstva, premagala s 5:3. Prva dva gola je dosegla z igralcem manj na ledu, v razmaku dobre minute sta napake domačih igralcev kaznovala Anthony Cirelli ter Mihail Sergačev.

Vodila je tudi s 3:0, nato pa se je Boston dvakrat približal na gol zaostanka, s svojim 48. golom sezone, s katerim spet sam vodi na lestvici strelcev, je izid 3:4 postavil David Pastrnak. A vodilni ekipi, ki ima kljub porazu še vedno sedem točk prednosti pred drugouvrščeno Tampo, ni uspelo izenačiti, Nikita Kučerov pa je z golom v prazno mrežo postavil končni izid.